Hubert Hurkacz Open 13 Provance
Fot. Getty Images/Julian Finney

Hubert Hurkacz i Félix Auger-Aliassime zwyciężyli turniej ATP Tour Masters 1000 w Paryżu w grze podwójnej. Polak z Kanadyjczykiem pokonali w finale po zaciętym meczu rozstawionych z numerem drugim – Mate Pavicia i Bruno Soaresa.

Hubert Hurkacz i Félix Auger-Aliassime nie przystępowali do zawodów deblowych podczas ATP Tour Masters 1000 w Paryżu jako jedni z faworytów. Polsko-kanadyjska para okazała się jednak rewelacją zmagań, zostając triumfatorami całego turnieju po wygranej w finale z rozstawionymi z dwójką aktualnymi mistrzami US Open oraz finalistami Rolanda Garrosa – Mate Paviciem i Bruno Soaresem.

Pierwszy set dzisiejszego pojedynku był niezwykle wyrównany. Tenisiści ciągle nie dawali się przełamać, cały czas grali gem za gem. Dopiero przy stanie 3-3 i serwisie pary Hurkacz/Auger-Aliassime Chorwat z Brazylijczykiem mieli pierwsze piłki na przełamanie w całej partii. Nie wykorzystali oni jednak trzech szans, przez co Polak z Kanadyjczykiem obronili swój serwis. Ostatecznie doszło do tie-breaka, w którym wynikiem 7-3 lepsi okazali się Pavić i Soares.

Druga partia też była zacięta. W niej także były tylko trzy okazje do przełamań – pierwsze dwie przy rezultacie 1-1 miała para turniejowa numer dwa, ale je zaprzepaściła. Przy stanie 6-5 dla duetu chorwacko-brazylijskiego i serwisie Hurkacza i Augera-Aliassime’a była szansa na zakończenie starcia przez Pavicia i Soaresa, ale Polak z Kanadyjczykiem się obronili. W tie-breaku bardziej doświadczona para deblowa miała aż cztery szanse, by zakończyć mecz, ale ta sztuka znów im się nie udała i set padł łupem Hurkacza i Augera-Aliassime’a.

Przy takim obrocie spraw decydujący miał być super tie-break, w którym gra toczy się do dziesięciu punktów. Jego lepiej zaczął duet polsko-kanadyjski, wychodząc na prowadzenie 2-0 z małym przełamaniem. Chorwatowi i Brazylijczykowi udało się jednak szybko wyrównać, ale od stanu 3-2 Hurkacz z Augerem-Aliassimem byli nie do ruszenia. Zwyciężyli kolejne sześć punktów, dzięki czemu uzyskali aż siedem piłek mistrzowskich. Polak i Kanadyjczyk wykorzystali pierwszą okazję, triumfując całe starcie 2-1 (6-7, 7-6, 10-2).

Zwycięstwo w paryskim turnieju było pierwszym w deblu dla Hurkacza i Augera-Aliassime’a. Dzięki temu, Polak awansował do najlepszej setki deblistów w rankingu ATP. Dla wrocławianina był to ostatni mecz w sezonie 2020. Kanadyjczyk natomiast ma jeszcze przed sobą zawody ATP Tour 250 w Sofii, które odbędą się w najbliższym tygodniu. W Bułgarii 20-latek będzie rozstawiony z numerem drugim, więc w pierwszej rundzie skorzysta z wolnego losu. Na drugim etapie zmierzy się z Salvatore Caruso lub Dimitarem Kuzmanowem.

Autor: Julian Cieślak

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.