Hurkacz-Nishikori
Fot. www.dubaidutyfreetennischampionships.com

Dzisiaj w Paryżu, podczas turnieju ATP Tour Masters 1000, Hubert Hurkacz i Félix Auger-Aliassime wyeliminowali w półfinale Łukasza Kubota i Marcelo Melo. Polsko-kanadyjska para w finale zagra z Mate Paviciem i Bruno Soaresem.

Hurkacz lepszy od Kubota

Dziś w Bercy doszło do polskiego starcia w grze podwójnej. O awans do finału zawodów ATP Tour Masters 1000 w Paryżu zagrali Hubert Hurkacz i Félix Auger-Aliassime przeciwko turniejowej czwórce – Łukaszowi Kubotowi i Marcelo Melo. Zwycięsko ze starcia wyszli Polak z Kanadyjczykiem, triumfując 2-1 (6-2, 1-6, 10-5).

W niedzielę, w meczu o tytuł podczas paryskich zmagań, Hurkacz oraz Auger-Aliassime zmierzą się z wygranymi drugiego półfinału – rozstawionymi z numerem dwa – Mate Paviciem i Bruno Soaresem. Chrowat i Brazylijczyk odprawili wynikiem 2-0 (6-3, 7-6) parę numer osiem całego turnieju – Jürgena Melzera i Édouarda Rogera-Vasselin.

Dla Kubota to nie koniec wielkiego grania w tym roku

Mimo że Kubot i Melo odnieśli porażkę w półfinale w Bercy, odpadając z rywalizacji, to obecny sezon dla nich jeszcze się nie zakończył. Polsko-brazylijski duet ma przed sobą bardzo prestiżowy turniej ATP Finals w Londynie. Kończąca tegoroczną kampanię impreza odbędzie się w dniach 15-22 listopada w hali O2 Arena.

Autor: Julian Cieślak

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.