Hubert Hurkacz przegrał z rozstawionym z „ósemką” Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem 6:3, 2:6, 4:6 w 1/8 finału turnieju ATP rangi Masters1000 na kortach ziemnych w Rzymie (pula nagród 3,5 mln euro).

Hurkacz w mecz wszedł bardzo dobrze. Szybko udało mu się przełamać rywala i później kontynuował dobrą grę. Wyraźnie lepiej serwował i był pewniejszy na korcie. Zasłużenie wygrał 6:3.

Drugi set należał do Argentyńczyka. Schwartzman przełamał Hurkacza już w czwartym gemie, a potem po raz drugi udało mu się to pod koniec seta. Zwyciężył 6:2 a Polak niewiele miał do powiedzenia.

W decydującej partii wydawało się, że to Hurkacz ma wszystko pod kontrolą. Prowadził 4:2, ale właśnie wówczas na korcie zaczął dominować Schwartzman. To właśnie Argentyńczyk wygrał cztery gemy z rzędu, wykorzystał drugiego meczbola i awansował do ćwierćfinału.