Maksymalnie 1000 osób obejrzy z trybun półfinały i finały prestiżowych turniejów WTA i ATP w Rzymie – poinformował włoski rząd. Wszystkie wcześniejsze rundy trwających obecnie tenisowych zmaganiach w stolicy Italii toczą się bez udziału publiczności.

“Rozpoczynając od półfinałów i finałów (Italian Open – PAP), do 1000 widzów będzie mogło oglądać wszystkie sportowe imprezy, które toczą się na otwartym powietrzu i podczas których skrupulatnie przestrzegane będą zasady dotyczące społecznego dystansu, noszenia maseczek ochronnych i rezerwacji miejsc” – zaznaczył w piątek włoski minister sportu Vincenzo Spadafora.

Jak dodał, to pierwszy, ale znaczący krok w kierunku powrotu normalności w sporcie.

Półfinały zarówno kobiet, jak i mężczyzn w singlu przewidziane są na niedzielę, a finały na poniedziałek. Z powodu pandemii koronawirusa pierwotnie cały turniej, którego termin ze względu na Covid-19 został przełożony z maja na wrzesień, miał się toczyć bez udziału publiczności.

“To zmiana będzie oznaczała dla nas dodatkowy wydatek, ale ma to wielką wartość symboliczną. Mamy zaledwie dwa dni, by zająć się wszystkimi technicznymi problemami i wierzcie mi, to będzie trudne. Ale chcemy to zrobić. Cieszę się z tej decyzji” – zapewnił szef włoskiej federacji tenisowej Angelo Binaghi, organizator Italian Open.

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.