Na niemieckiej ziemi trwa ostatni sprawdzian przed wielkoszlemowym Wimbledonem, którym jest turniej rangi ATP 500 w Halle. W środę tenisiści rozgrywali mecze dwóch rund rozgrywek – w najlepszej ósemce turnieju zameldował się Hubert Hurkacz.

Wrocławianin, dla którego trawa jest bez wątpienia ulubioną nawierzchnią, pokonał w dwóch setach Ugo Humberta. Mecz nie rozpoczął się jednak po myśli Polaka – nasz najlepszy tenisista dał się przełamać na 1:3. Na szczęście Hubi szybko naprawił swój błąd wygrywając kolejny gem serwisowy rywala. Do wskazania zwycięzcy potrzebny był tie-break, w którym półfinalista zeszłorocznego Wimbledonu okazał się lepszy stosunkiem 7-5. Drugi set również był bardzo wyrównany, choć jego wynik może być złudny. Dostaliśmy kolejny dowód na to, że na kortach trawiastych do triumfu często może wystarczyć jedno przełamanie, a lepsza dyspozycja w kluczowych momentach jest receptą na sukces. Hubert po wygranym gemie na 5:3 wyserwował sobie zwycięstwo i awansował do półfinału.

Dla obiektywnego fana tenisa meczem dnia zdecydowanie było starcie Nicka Kyrgiosa ze Stefanosem Tsitsipasem. W australijsko-greckim pojedynku (dla wielu nieoczekiwanie) zwyciężył tenisista z Antypodów- porażka 7:5,2:6,4:6 jest dowodem na to, że Stefanos ostatnimi czasy nie znajduje się w swojej optymalnej formie. Problemów ze znalezieniem się w kolejnej rundzie nie mieli za to Danił Miedwiediew oraz Felix Auger-Aliassime (lider rankingu ATP pokonał Davida Goffina, z kolei Kanadyjczyk okazał się lepszy od Mackenziego McDonalda). Przedziwny przebieg zdarzeń kibice mogli oglądać natomiast w konfrontacji Pablo Carreno-Busty z Sebastianem Kordą: Pierwszy set tego meczu padł łupem Hiszpana, który wygrał 6:4. Jednakże kolejną partię na swoje konto zapisał Amerykanin ogrywając swojego przeciwnika do zera. Wydawało się, że uskrzydlony deblowy partner Huberta Hurkacza z tego turnieju wręcz pofrunie po końcowy triumf. W decydującym secie lepszy okazał się jednak Carreno-Busta, który zwyciężył 6:3.

W czwartek na kortach w Halle zostaną rozegrane cztery mecze. O znalezienie się w najlepszej ósemce turnieju powalczą tacy tenisiści jak Miedwiediew, Bautista-Agut, czy Otte – ten dzień na kortach za naszą zachodnią granicą z pewnością przyniesie wiele emocji.