Rafael Nadal pokonał Caspera Ruuda w dwóch setach 7:5, 7:5 i zakończył turniej finałowy ATP zwycięstwem, mimo że nie awansował do półfinału.

36-letni Hiszpan był najwyżej rozstawiony graczem w turnieju, wykorzystując tym samym uraz Carlosa Alcaraza. Nadal jednak poniósł dwie porażki w „zielonej grupie” i musiał pogodzić się z szybkim odpadnięciem. Na osłodę pokonał Norwega Caspera Ruuda 7:5, 7:5 w Turynie. Wystarczy też dodał, że od czasu wycofania się z Wimbledonu zmagał się z kontuzją stopy.

– Prawdopodobnie miałem za mało meczów, aby być na poziomie, na którym powinienem być. Brakowało pewności siebie po trudnych sześciu miesiącach – przekazał Nadal. Brak awansu do półfinału pozbawiła go miejsca na pierwszym miejscu na świecie na koniec roku. Zatem kończy z triumfami w Australian Open i French Open.

Z kolei Amerykanin Taylor Fritz pokonał Kanadyjczyka Felixa Augera-Aliassime’a 7:6, 6:7, 6:2 w trzysetowym thrillerze. Fritz wygrał pierwszego seta po tie-breaku, po czym do głosu doszedł Auger-Aliassime i wyrównał stan meczu, zanim Fritz przypieczętował swoje postępy w decydującym secie.

Rafael Nadal (Hiszpania) – Casper Ruud (Norwegia) 2:0 (7:5, 7:5)

Taylor Fritz (USA) – Taylor Fritz (Kanada) 2:1 (7:6(7:4), 6:7(5:7), 6:2