Majchrzak-Dimitrov

Rozstawiony z trójką w turnieju ATP Challenger Tour w Bratysławie Kamil Majchrzak awansował do drugiej rundy zawodów w grze pojedynczej. W deblu z kolei swój mecz wygrała dziś para numer dwa – Karol Drzewiecki i Szymon Walków, przechodząc do ćwierćfinału zmagań.

Majchrzak zwycięski

W pierwszej rundzie turnieju gry pojedynczej podczas ATP Challenger Tour w Bratysławie rozstawiony z trójką Kamil Majchrzak (ATP: 106.) zmierzył się z Alexem Molčanem (ATP: 304.). Polak pewnie uporał się ze swoim rywalem, wygrywając 2-0 (6-2, 6-1) w zaledwie 56 minut.

W drugiej fazie zawodów na Słowacji przeciwnikiem piotrkowianina będzie Tomáš Macháč (ATP: 215.). Tenisista pochodzący z Czech pokonał wczorajszego dnia 2-0 (6-4, 6-4) Kanadyjczyka Braydena Schnura (ATP: 205.). Mecz ten potrwał godzinę i 16 minut.

Drzewiecki i Walków także grają dalej

Karol Drzewiecki i Szymon Walków, którzy w Bratysławie są parą numer dwa, również odnieśli zwycięstwo na pierwszym etapie zmagań. Polski debel uporał się wynikiem 2-0 (6-3, 3-6, 11-9) z Tomasem Liską i Wadimem Ursu w godzinę i sześć minut, awansując do ćwierćfinału.

W walce o półfinał rywalami Drzewieckiego i Walkówa będą Steven Diez i Blaž Rola albo Filip Horanský i Lukáš Pokorný. Pary kanadyjsko-słoweńska oraz słowacka swój pojedynek w ramach pierwszej rundy rozegrają dopiero jutro o godzinie 13:00.

Autor: Julian Cieślak