W irlandzkim Athlone odbył się miting lekkoatletyczny z wieloma konkurencjami. Jedną z nich był bieg na 600 metrów. Polskę reprezentował Mateusz Borkowski, który po znakomitym finiszu jako pierwszy przebiegł linię mety. Uzyskał czas 1.17.40. Tym samym zawodnik przesunął się na 4 miejsce na kartach polskiego biegu na 600 metrów. Rekord Polski należy do Adama Kszczota od 2012 roku (1.15.26). Jest to pozytywny bodziec, który podbuduje Mateusza dalszej ciężkiej pracy przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

Norbert Kobielski zajął piąte miejsce w skoku wzwyż. Ukończył rywalizację na wysokości 2.15 metra. Próbował jeszcze swoich możliwości na 2.20, ale trzykrotnie strącił belkę. Zwyciężył David Smith 2.23 metra.

Również piątą lokatę zajął Kajetan Duszyński podczas biegu na 400 metrów. Był to trzeci występ zawodnika AZS Łódź w tym roku na tym dystansie. Stabilna dyspozycja Kajetana napawać optymizmem w kontekście sztafety 4×400 metrów. Bieg zwyciężył Tony van Diepen z najlepszym rezultatem na Starym Kontynencie 46.17.