Sobota była drugim dniem rozgrywania turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Awans do finału uzyskała drużyna Asseco Resovia Rzeszów oraz GKS Katowice. Miejscem rywalizacji był Kompleks Sportowy Wanda Kraków.

Sobota była drugim dniem rozgrywania turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, ale pierwszym w którym swoje mecze rozgrywały drużyny PlusLigi – Asseco Resovia Rzeszów, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, GKS Katowice oraz zespół TAURON 1. Ligi – BBTS Bielsko-Biała.

Rywalizację w turnieju z wysokiego „c” rozpoczęli rzeszowianie, którzy wygrali dwa pierwsze mecze, pokonując GKS Katowice 2:0 i BBTS Bielsko-Biała 2:1. Te dwa zwycięstwa zapewniły im awans do sierpniowego finału, który zostanie rozegrany w Gdańsku.

Bartosz Mariański, libero Asseco Resovii Rzeszów (fot. Polska Liga Siatkówki)

Z bardzo dobrej strony w Krakowie pokazała się również drużyna TAURON 1. Ligi – BBTS Bielsko-Biała. W swoim pierwszym starciu w świetnym stylu bielszczanie pokonali kędzierzynian 2:0 i naprawdę niewiele zabrakło, aby awansowali do finału. W trzecim ostatnim meczu pomimo walki przegrali z siatkarzami Katowic 0:2.

Jan Firlej, rozgrywający GKS-u Katowice (fot. Polska Liga Siatkówki)

Jako drugi awans do finału uzyskał GKS Katowice. Co prawda, katowiczanie na inaugurację przegrali z Asseco Resovią 0:2, ale w kolejnych już meczach pokonali Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 2:0 i BBTS Bielsko-Biała 2:0.

Dominik Jaglarski, libero BBTS Bielsko-Biała (fot. Polska Liga Siatkówki)

Awans do finału uzyskały Asseco Resovia Rzeszów oraz GKS Katowice. Kolejne miejsca zajął BBTS Bielsko-Biała oraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

PreZero Grand Prix PLS rozgrywane jest na piachu. Na boisku drużyna liczy 4 osoby (skład drużyny może liczyć od 4 do 8 zawodniczek/zawodników). Najlepsze siatkarki i siatkarze z PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. Ligi najpierw zawitały do Krakowa (24-26 lipca, kompleks sportowy KS Wanda Kraków, ul. Bulwarowa 39). Tydzień później będą rywalizować w stolicy (31 lipca-2 sierpnia, Monta Beach Volley Club). Wielki finał rozegrany zostanie natomiast w Gdańsku (7-9 sierpnia, LOTOS Stadion Letni Gdańsk).

Wyniki II dnia PreZero Grand Prix PLS:

GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – BBTS BIELSKO-BIAŁA 0:2 (18:25, 20:25)
MVP: Kacper Popik

GKS KATOWICE – ASSECO RESOVIA RZESZÓW 0:2 (17:25, 23:25)
MVP: Bartłomiej Krulicki

BBTS BIELSKO-BIAŁA – ASSECO RESOVIA RZESZÓW 1:2 (26:28, 25:19, 12:15)
MVP: Paweł Woicki

GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – GKS KATOWICE 0:2 (23:25, 15:25)
MVP: Sławomir Stolc

GKS KATOWICE – BBTS BIELSKO-BIAŁA 2:0 (25:20, 25:20)
MVP: Jan Firlej

ASSECO RESOVIA RZESZÓW – GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE 1:2 (19:25, 29:27, 11:15)
MVP: Krzysztof Rejno

ŹRÓDŁOPolska Liga Siatkówki (komunikat prasowy)
FOT.Polska Liga Siatkówki
UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.