Italia podnosi się powoli ze strat, jakie poniosła na skutek pandemii koronawirusa. 17 września odbędą się tam zawody z cyklu Diamentowej Ligi. Areną rywalizacji będzie Rzym, a nie, jak wcześniej zakładano, Neapol.

Początkowo stolica Włoch straciła mityng na rzecz Neapolu, przez wzgląd na mające odbyć się na Stadio Olimpico mecze piłkarskich Mistrzostw Europy (m.in. spotkanie otwarcia: Turcja – Włochy) i potrzebę wcześniejszego przygotowania w tym celu obiektu. Impreza, z powodu pandemii, nie odbędzie się w tym roku, dlatego zdecydowano zwrócić Rzymowi organizację zawodów z cyklu Diamond League. Włoska Federacja Lekkiej Atletyki (FIDAL) uznała jednak, że areną zmagań nie będzie stadion olimpijski, a mniejszy Stadio dei Marmi.

Mityng od 2013 roku nosi nazwę Memoriału Pietro Mennei i upamiętnia sprintera, mistrza olimpijskiego na 200 metrów z Moskwy z 1980 roku. Rozgrywany jest regularnie od 40 lat. Pierwotną datą organizacji eventu był 28 maja, jednak pandemia zreflektowała te plany.

Ewentualne przenosiny do Neapolu byłyby dopiero czwartym przypadkiem, gdy gospodarzem zawodów nie byłby Rzym. Działo się się tak w latach 1988-90, kiedy to Stadio Olimpico przechodził gruntowną modernizację (rywalizacja odbywała się wtedy kolejno: w Weronie, Pescarze i Bolonii).

Tegoroczna Diamentowa Liga po korekcie kalendarza, spowodowanej koronawirusem, rozpocznie się 14 sierpnia i otworzy ją mityng w Monako. Zamiast zaplanowanych na początku 14 zawodów, odbędzie się ich 12. Finał rywalizacji przewidziano na 17 października.

Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE: Adrianna Sułek w Radiu Gol: “Zawsze ciągnęłam kilka srok za ogon”

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Student dziennikarstwa. W miarę merytoryczny i w miarę humorystyczny. Tu na stronie: piłka nożna i lekkoatletyka