Nasz mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek powrócił do treningów po wymuszonej przerwie spowodowanej pandemią. Przesunięty termin igrzysk pozwolił  młociarzowi na odpoczynek i regeneracje.

Cel naszego zawodnika w tym roku jest prosty, rzucić choć raz 80 metrów co zadeklarował w czerwcu. Dla Fajdka wspomniana odległość to granica przyzwoitości, która pozwoli mu na spokojne przygotowania do igrzysk olimpijskich w przyszłym roku.

Młociarz, który od czerwca jest już w regularnym treningu zaplanował 5 startów do końca tego sezonu. Będziemy mogli go zobaczyć między innymi na festiwalu rzutów w Cetniewie 8 sierpnia, Memoriale Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim czy Mistrzostwa Polski i Memoriale Kamili Skolimowskiej.

Dla większości zawodników odległość 80 metrów jest nieosiągalna, a nasz mistrz nie powinien mieć większego problemu, aby rzucić młotem tak daleko. Rekord życiowy Fajdka z 2015 roku to niesamowite 83,93 metry.

Czterokrotny mistrz świata obecnie skupia się na przygotowaniach do Mistrzostw Polski, a od jesieni na 100% zajmie się budowaniem formy na XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie –które odbędą się w stolicy Japonii – Tokio w 2021 roku.

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.