W drugiej odsłonie nowego formatu Radia GOL Dominik Kania rozmawiał z Rafałem Górakiem – trenerem pierwszego zespołu mężczyzn w GKS-ie Katowice.

W Toruniu Rafał Górak miał za sobą dwa znakomite sezony, wsparcie zarządu, zaufanie piłkarzy i kibiców, a także dwa lata kontraktu w perspektywie. Nie mógł się opędzić od ofert, wśród których nie brakowało takich z wyższej klasy rozgrywkowej. On jednak wybrał opcję pracy w Katowicach. Wrócił do GKS-u, z którym rozstał się sześć lat temu. Jak sam twierdzi, już kiedy odchodził w 2013 roku wiedział, że wróci na Bukową. Niewiadomą był jedynie czas tego powrotu.

Ponownie trenerem GieKSy został po sześciu latach, z nowym bagażem doświadczeń, dodatkową siwizną na włosach i rozwiniętymi umiejętnościami panowania nad sobą. Kilkukrotnie podczas rozmowy podkreślał, że kiedyś był bardziej emocjonalny i porywczy. Staremu Rafałowi Górakowi zdarzało się ciskać ze złości tablicą w szatni, ten nowy częściej już tłumi nerwy w sobie. Nie zmieniło się jedno – wciąż nie owija w bawełnę i mówi tak jak myśli.

My się skoncentrujmy w polskiej piłce na pracy, bo wydaje mi się, że często za dużo gadamy.

W rozmowie z Radiem GOL Rafał Górak opowiedział m. in. o:

  • swoim stosunku do przepisów dotyczących obligatoryjnej gry młodzieżowców
  • swoich trenerskich inspiracjach
  • tym, co wkurza go u piłkarzy

Zdradził także, co ogląda i czego słucha w wolnym czasie, kto w szatni GieKSy bawi go do łez i dlaczego na ławce występuje w dresie, a nie garniturze. Całej rozmowy posłuchać można poniżej:

Audycja 19:64 to podcast poświęcony GKS-owi Katowice, partnerowi medialnemu Radia GOL. Tytuł nawiązuje do roku założenia klubu z Bukowej, a zapisany w formacie godzinowym wskazuje na unikatowość tej pory, która nie znajduje się na żadnym zegarku i w żadnym innym mieście. 19:64 to rozmowy z zawodnikami, zawodniczkami, działaczami, trenerami, czy legendami klubu. O GieKSie, o życiu, o wszystkim. Premiera każdego odcinka w Radiu GOL w każdy poniedziałek.
UDOSTĘPNIJ