W premierowym wydaniu nowego formatu Radia GOL Dominik Kania rozmawiał z Mariuszem Polakiem – menedżerem sekcji piłkarskiej kobiet GKS-u Katowice.

W świecie kobiecej piłki pojawił się przez przypadek. Kontuzja, przypadkowe spotkanie na ulicy niewielkiej miejscowości zaowocowały transferem do piłki kopanej przez płeć piękną. Mariusz Polak liznął Ekstraligi jako pracownik Czarnych Sosnowiec i GOL-a Częstochowa, ale to gra na najwyższym szczeblu GieKSy dała mu najwięcej satysfakcji.

Trudno się temu dziwić, skoro kobiecy GKS to jego dziecko. To on ulepił go z gliny, zaprojektował i ukształtował, a siódmego dnia pozwolił sobie na odpoczynek. Już po pierwszym sezonie widział, że to, co stworzył było dobre. Drużyna zanotowała trzy awanse z rzędu i budowana od zera znalazła się w Ekstralidze najszybciej, jak było to możliwe.

Może nie było płaczu, łez radości, ale na pewno spore wzruszenie. Awans do Ekstraligi z GKS-em Katowice był moim celem przez cztery lata. Został on zrealizowany, mogłem ponownie wrócić do pracy w Ekstralidze. Po tym meczu finałowym wzruszenie było spore.

Partnerem audycji jest Restauracja Cadenza. Całej rozmowy posłuchasz na tutaj.

Audycja 19:64 to podcast poświęcony GKS-owi Katowice, partnerowi medialnemu Radia GOL. Tytuł nawiązuje do roku założenia klubu z Bukowej, a zapisany w formacie godzinowym wskazuje na unikatowość tej pory, która nie znajduje się na żadnym zegarku i w żadnym innym mieście. 19:64 to rozmowy z zawodnikami, zawodniczkami, działaczami, trenerami, czy legendami klubu. O GieKSie, o życiu, o wszystkim. Premiera każdego odcinka w Radiu GOL w każdy poniedziałek.
UDOSTĘPNIJ