Za nami kolejny dzień na siatkarskich Mistrzostwach Europy kobiet. Dla kibiców znad Wisły z pewnością informacją dnia jest rozgromienie Hiszpanek przez Polki. A co poza tym działo się w poniedziałek na parkietach?

Większość spotkań kończyła się w stosunku 3:0. Takim właśnie stosunkiem wygrały Polki nad Hiszpankami. Co więcej, rywalki Polek w żadnym secie nie uzbierały więcej niż 15 punktów (sic!), a ostatni set nasze reprezentantki wygrały do 8.

Bez straty seta wygrywały też dziś Ukrainki (ze Szwedkami), Czeszki (z Greczynkami), Turczynki (z Finkami), Francuzki (z Bośniaczkami), Białorusinki (ze Szwajcarkami). Na tylko jeden set było natomiast stać Słowaczki w pojedynku z faworyzowanymi Włoszkami. Natomiast tie-brak był potrzebny do rozstrzygnięcia rywalizacji Belgijek z Rosjankami. Ostatecznie wygrały te pierwsze.