Za nami 9. kolejka siatkarskiej PlusLigi. Czas zatem na podsumowanie tego, co wydarzyło się minionej serii gier.

9. kolejka PlusLigi rozpoczęła się w piątek w Suwałkach, gdzie miejscowa drużyna Ślepska mierzyła się z faworyzowanym Projektem Warszawa. Spotkanie zakończyło się bez niespodzianki. Drużyna ze stolicy, pomimo przegranej w drugim secie, odniosła dość pewne zwycięstwo 1:3. Tym samym ekipa ekipa biało-niebieskich w dalszym ciągu zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Gracze Projektu natomiast, dzięki dwóm zwycięstwom z rzędu, przesunęli się na trzecią lokatę w stawce.

W sobotę sporo działo się w starciu Aluron CMC Warta – ZAKSA Kędzierzyn Koźle, lecz tylko jeśli chodzi o pierwszy set, w którym siatkarze klubu z Zawiercia bardzo długo walczyli o zwycięstwo. ZAKSA przypieczętowała swoje zwycięstwo w otwierającym secie po kilkunastu minutach, gdy zdołali zdobyć dwupunktowe prowadzenie przy stanie 36:38. Gdy wydawało się, że ekipa Warty postawi trudne warunki liderowi tabeli, w kolejnych setach ZAKSA szybko rozprawiła się z Jurajskimi Żołnierzami wygrywając do 13 oraz 14. W dalszym ciągu zatem ZAKSA jest niepokonana w tym sezonie i niepodzielnie prowadzi w tabeli PlusLigi.

W niedzielę rozegrano dwa kolejne spotkania. W pierwszym z nich będąca w świetnej formie Skra Bełchatów, na wyjeździe, pokonała drużynę Trefla Gdańsk. W drugim, po zaciętej pięciosetowej walce, AZS Olsztyn wygrał z ostatnim zespołem w tabeli, a więc Stalą Nysa. To już drugi raz z rzędu, gdy gracze z Nysy sprawiają sporo problemów swoim rywalom. W 8. kolejce PlusLigi Stal również przegrała po walce w tie-breaku. Wówczas ich rywalem byli zawodnicy GKS-u Katowice. Lepsze występy, które objawiają się poprzez wygrane w niektórych setach, nie zmieniają sytuacji Stali w tabeli. Żółto-niebiescy w dalszym ciągu zamykają ligową tabelę.

Niezwykle ciekawie było również w meczu zamykającym 9. kolejke Plus Ligi. W Lubinie doszło do pojedynku Cuprum – Czarni Radom, w którym dopiero po tie-breaku, swoją wyższość udowodnili gracze z Radomia. Dla Czarnych poniedziałkowa wygrana to pierwsze zwycięstwo od trzech meczów. Dla ekipy Cuprumu porażka z ekipą z Mazowsza to kolejny bardzo wyraźny sygnał, że zespół znajduje się w coraz większym kryzysie. W ostatnich pięciu meczach drużyna z Lubina odniosła tylko jeden triumf.

Początek 10. kolejki PlusLigi już w najbliższy piątek!