W minionej kolejce włoskiej siatkarskiej ligi kobiet, wszystkie nasze reprezentantki odniosły zwycięstwo. Świetnie spisała się Magdalena Stysiak, posyłając aż sześć asów serwisowych.

Wyjątkowe spotkanie zaliczyła Malwina Smarzek-Godek. Polka w barwach Igor Gorgonzola Novara, zmierzyła się ze swoim byłym klubem, Zanetti Bergamo. Atakująca pojawiła się na boisku od pierwszych minut i zdobyła w sumie trzynaście punktów. Skończyła 11 z 20 piłek (55 procent skuteczności) i dwukrotnie zablokowała rywalki. Tym samym klub 24-latki w trzech setach wygrał to spotkanie (27:25, 25:20, 25:15).

Innym polskim akcentem tej kolejki był fenomenalny występ Magdaleny Stysiak. Reprezentantka naszego kraju była liderką drużyny Savino del Bene Scandicci w wygranym 3:1 meczu z Bartoccini Fortinfissi Perugia (17:25, 25:20, 25:22, 25:22). Polka łącznie w tym spotkaniu zdobyła 23 punkty. Sześciokrotnie posyłała as serwisowy oraz dwukrotnie zablokowała przeciwniczki.

Swój mecz wygrały również siatkarki Imoco Volley Conegliano. Pokonały 3:0 zespół Unet E-Work Busto Arsizio (25:21, 25:20, 25:23). Joanna Wołosz, która była kapitanką w tym spotkaniu, zdobyła jeden punkt blokując atak rywalek.

(Źródło: sport.tvp.pl)

Autor: Adam Stelmaszczyk