Iga Świątek awansowała do finału turnieju WTA 500 w Dosze! Polka zdemolowała kolejną rywalkę, którą dziś była Weronika Kudermietowa wygrywając 6:0,6:1. 

Liderka rankingu od pierwszych piłek pokazywała swoją dominację na korcie. Warunki w Dosze były dziś ekstremalnie trudne z powodu porywistego wiatru. Polka grała jednak jak wtedy, gdy notowała rekordową passę meczów bez porażki. Kudermietowa była dziś tłem dla Świątek, która znów pozwoliła rywalce tylko na jednego, honorowego gema. Długimi fragmentami można się było zastanawiać czy nie oglądamy powtórki meczu z Collins. Podobnie jak w meczu drugiej rundy, tak w półfinale Świątek wygrała 6:0,6:1. 

Przypomnijmy, że Świątek nie rozgrywała meczu ćwierćfinałowego, ponieważ Belinda Bencić nie wyszła na kort. Na awans do finału Polka potrzebowała więc zaledwie 109 minut i po drodze straciła zaledwie dwa gemy. 

W decydującym o tytule meczu czeka na nią Amerykanka, Jessica Pegula, która w tym roku wygrała ze Świątek w United Cup. Spotkanie finałowe rozpocznie się w sobotę o 16:00. 

 

UDOSTĘPNIJ