Wiemy już kto zagra w finale turnieju WTA na Igrzyskach Olimpijskich. Ponadto znamy również obsady w turniejach debla, męskim i żeńskim. Panowie zakończyli zmagania ćwierćfinałowe, a w turnieju miksta odpadła polska para Świątek/Kubot!

ATP

Do półfinałów bez problemu awansowali dwaj faworyci do końcowego triumfu, Novak Djokovic oraz Alexander Zverev. Najlepszy aktualnie tenisista świata pewnie pokonał reprezentanta gospodarzy, Kei Nishikoriego 2:0 (6:2, 6:0). Zverev natomiast rozgrywał swój mecz z Jeremym Chardym i również bez kłopotów rozprawił się ze swoim rywalem. Pierwszy set zakończył się wygraną 6:4, drugi 6:1. W pierwszym meczu półfinałowym to właśnie Djokovic zmierzy się ze Zverevem.

Do niemałej niespodzianki doszło w meczu pomiędzy Pablo Carreno-Busto a Danilem Miedwiediewem. Turniejowa szóstka pokonała drugiego w światowym rankingu Rosjanina. Pierwszy set bez problemu padł łupem Hiszpana (6:2). Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna był tie-break, który także wygrał hiszpański tenisista (7:6). Najbardziej zacięty pojedynek był pomiędzy Chaczanowem i Humbertem. Nic dziwnego, bowiem mierzyły się odpowiednio 25. i 28. rakieta świata. Lepszy okazał się wyżej rozstawiony Chaczanow, wygrywając w pierwszym secie po dogrywce 7:6. Drugi set padł łupem Francuza, ale decydującą partię wygrał Rosjanin, co dało mu awans do najlepszej czwórki turnieju. W półfinale Chaczanow zagra z Carreno-Busto!

WTA

W turnieju kobiet znamy już finalistki turnieju olimpijskiego. W pierwszym meczu półfinałowym Belindą Bencic a Eleną Rybakiną lepsza okazała się Szwajcarka. W pierwszym, najdłuższym secie Bencic wygrała po tie-breaku 7:6. W drugim Rosjanka doprowadziła do remisu, jednak ostatni set wygrała ponownie Bencic co pozwoliło jej awansować do finału!

W drugim spotkaniu 1/2 finału Elina Svitolina niespodziewanie przegrała z 42. rakietą świata, Czeszką Vondrousovą 2:0 (6:3, 6:1). Finał turnieju już w sobotę!

ATP DEBEL

Do finału olimpijskiego turnieju debla mężczyzn awansowały faworyzowane pary Cilic/Dodig oraz Mektic/Pavic. Rozstawiona z jedynką para Mektic/Pavic bez problemu pokonała Krajicek/Sandgren 2:0 (6:4, 6:4).

Pięć minut krócej trwał pojedynek Cilic/Dodig – Daniell/Venus. Zwycięska para pokonała swoich rywali również rezultatem 2:0 wygrywając obydwa sety 6:2!

WTA DEBEL

W finale debla kobiet zobaczymy również reprezentantkę Szwajcarii Belindę Bencic, która w parze z Viktoriją Golubic pokonała parę Pigossi/ Stefani 2:0 (7:5, 6:3). W drugim meczu rozstawiona z jedynką para Krejcikova/Siniakova pokonała nie bez problemu parę Kudiermietova/Wiesnina 2:1 (6:3, 3:6, 10:6)!

MIKST

Do półfinałów miksta awansowały pary Wiesnina/Karacjew, Stojanovic/Djokovic, Pawluczenkowa/Rublow oraz Barty/Peers. Niestety z turniejem pożegnała się para Kubot/Świątek, która musiała uznać wyższość pary Wiesnina/Karacjew!