Hubert Hurkacz wygrywa turniej rangi ATP 500 w Halle! Polak rozbił w finale Daniiła Miedwiedewa 6:1,6:4 i sięgnął po swój piąty tytuł w karierze.

Hurkacz koncertowo rozpoczął finałowe spotkanie. Po zaledwie dwudziestu minutach prowadził już 5:0 z obecnym liderem rankingu. Polak dwukrotnie przełamał serwis Miedwiedewa, a we wszystkich poprzednich spotkaniach Daniił tylko raz stracił serwis. Hurkacz dopełnił dzieła, wygrał pierwszego seta 6:1. Nasz najlepszy tenisista poszedł za ciosem, na początku drugiej partii znów przełamał Miedwiedewa i otworzył sobie drogę do wygrania meczu w dwóch setach. Serwis Polaka w całym spotkaniu nie był ani razu zagrożony. Rozwścieczony Miedwiedew obrażał swojego trenera, który na początku drugiego seta opuścił kort. Hurkacz zwyciężył 6:1,6:4 i sięgnął po swój pierwszy tytuł w tym roku i również pierwszy na nawierzchni trawiastej.

Dzięki dzisiejszej wygranej Hurkacz przesunie się w najnowszym rankingu na dziesiąte miejsce, a w tabeli tylko za ten rok będzie również na dziesiątej pozycji. Podczas nadchodzącego Wimledonu Polak będzie rozstawiony z numerem siódmym. Daniił Miedwiedew przegrał drugi tydzień z rzędu finał turnieju. W ’s-Hertogenbosch uległ w decydującym spotkaniu Holendrowi van Rijthovenowi. Lider rankingu wyrusza teraz na Majorkę, gdzie zagra w turnieju rangi ATP 250. Z wiadomych przyczyn nie wystąpi na Wimbledonie.

Hubert Hurkacz rozegrał jedno z najlepszych spotkań w swojej karierze. Rozbił lidera rankingu, wygrał duży turniej na trawie i został jednym z faworytów Wimledonu. Trzeci turniej wielkoszlemowy startuje już 26 czerwca.