W dniach 14-21 września odbędzie się turniej ATP w Rzymie. Swój udział potwierdzili tenisiści z trzech pierwszych miejsc światowego rankingu – Serb Novak Djokovic, Hiszpan Rafael Nadal i Austriak Dominic Thiem. Awizowany jest również występ Huberta Hurkacza.

         Novak Djoković pojedzie do stolicy Włoch bronić tytułu. Wcześniej Serb weźmie udział 31 sierpnia w wielkoszlemowym US Open. Rafael Nadal zaś na turniej do Nowego Jorku nie pojedzie, zatem występ w Rzymie będzie jego pierwszym, po wznowieniu zmagań, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

         Do udziału w turnieju w Rzymie awizowani są również Rosjanin Daniił Miediediew (5. ATP), Grek Stefanos Tsitsipas (6.) oraz Niemiec Aleksander Zverev (7.). Nie pojawi się za to rozstawiony z numerem 4 w światowym rankingu, Szwajcar Roger Federer, który z powodu operacji kolana, w tym roku już nie wystąpi.

 

Autor: Adam Stelmaszczyk

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Miłośnik piłki, zwłaszcza tej we Włoskim wydaniu. Redaktor również na portalu SerieAPolonia.pl. Poza piłką nożną zafascynowany literaturą grozy, w szczególności twórczością Stephena Kinga oraz H.P. Lovercrafta.