W czwartek poznaliśmy ostatnie dwie pary ćwierćfinałowe podczas turnieju ATP 500 w niemieckim Halle. W górnej połówce drabinki o półfinał zmierzą się Danił Miedwiedew i Roberto Bautista Agut oraz Oscar Otte z Karenem Chaczanowem.

Lider światowego rankingu mierzył się z Ilją Iwaszką, który był równym rywalem dla Miedwiedewa w pierwszym secie. Numer jeden wygrał go w tiebreaku 7:6(4). W drugiej partii jedno przełamanie wystarczyło, aby Miedwiedew zameldował się w ćwierćfinale wygrywając 7:6(4),6:3. W meczu o półfinał na przeciwko lidera rankingu stanie Reberto Bautita Agut. Hiszpan przegrał w tiebreaku pierwszego seta z Holenderm Griekspoorem 6-8, ale w dwóch kolejnych był zdecydowanie lepszy i wygrał cały mecz 6:7(8),6:4,6:2.

Karen Chaczanow przegrywał w meczu z Laslo Djere już 2:5, ale odrobił straty i wygrał otwierającego seta w tiebreaku 7-4, w drugiej partii wystarczyło jedno przełamanie by Chaczanow wygrał ten pojedynek 7:6(4),6:4. Niemcy mają swojego reprezentanta w ćwierćfinale. Oscar Otte przegrał pierwszą partię z Basilaszwilim 4:6, ale w następnej szybko zwyciężył 6:0. W decydującym secie nie doświadczyliśmy przełamań serwisu i o losie meczu zdecydował tiebreak, w którym zdecydowanie lepszy okazał się Otte, wygrywając 7-3. To on zagra z Chaczanowem w ćwierćfinale.

W środę poznaliśmy już ćwierćfinały w dolnej części drabinki. Tam zmierzą się Hurkacz z Auger-Aliassimem oraz Carenno Busta z Kyrgiosem. Wszystkie ćwierćfinały Terra Wortmann Open w piątek. Zaczną o 12:00 Otte z Chaczanowem, później pora na Miedwiedewa z Bautistą Augutem. Po nich zagrają Carenno Busta z Kyrgiosem. O 17.30 Hubert Hurkacz zmierzy się z Felixem Augerem-Aliassimem.