Znamy kolejnych medalistów Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W poniedziałek poznaliśmy najlepszych olimpijczyków w short tracku, a konkretnie w rywalizacji kobiet na 500 metrów oraz mężczyzn na 1000 metrów.

W rywalizacji olimpijek najlepsza okazała się się Włoszka Arianna Fontana, która zwyciężając w Pekinie powtórzyła swój sukces z igrzysk sprzed czterech lat. Ponadto Fontana ma na swoim koncie brązowy medal igrzysk Vancouver oraz srebrny krążek zdobyty na igrzyskach w Soczi. Wszystkie te laury Włoszka zdobywała rywalizując na dystansie 500 metrów.
Podium uzupełniły mistrzyni świata z ubiegłego roku Holenderka  Suzanne Schulting, która tym razem musi zadowolić się „jedynie” srebrnym medalem oraz Kanadyjka Kim Boutin, która, podobnie jak w Pjongczangu, uplasowała się na najniższym stopniu podium.
Udziału w rywalizacji w swojej koronnej kategorii nie mogła wziąć Natalia Maliszewska. Powodem absencji polskiej zawodniczki były pozytywne wyniki testów na koronawirusa.

W rywalizacji zawodników najlepszy okazał się Chińczyk Ziwei Ren. Na drugim miejscu uplasował się jego rodak Wenlong Li, zaś trzecią pozycję wywalczył Węgier  Shaoang Li. Największym rozczarowanym rozstrzygnięć tych zmagań może być Węgier Shaolin Sandora Li, który jako pierwszy dotarł do mety, lecz został zdyskwalifikowany.