Złoto i srebro dla Szwajcarii w skicrossie mężczyzn podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie! Mistrzem został Ryan Regez, a wicemistrzem Alex Fiva. Po brązowy medal sięgnął reprezentujący Rosyjski Komitet Olimpijski  Siergiej Ridzik.

W piątek podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie rozegrano skicross mężczyzn. Już od fazy 1/8 finału były wielkie emocje i zaskakujące rozstrzygnięcia. Na tym etapie odpadli Jean Frederic Chapuis – mistrz olimpijski z Soczi oraz Terence Tchinknavorian – wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Pozostali faworyci byli nadal w grze o medale.

W półfinale z walki o medale odpadł obrońca tytułu z Pjongczangu, Brady Leman. W pierwszym z półfinałów po wielu zwrotach akcji do ostatecznej rozgrywki awansowali Rdziki oraz Fiva. W drugim pewny awans wywalczyli Erik Mobaerg oraz Ryan Regez. Ta czwórka stoczyła walkę o medale.

W wielkim finale Szwajcarzy zdobyli dublet! Najlepszy okazał się Ryan Regez, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wicemistrzem został aktualny mistrz świata Alex Fiva, a brąz wywalczył Siergiej Ridzik, który powtórzył swoje osiągnięcie z Pjongczangu. 

Michał Szewczyk

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.