W Zakopanem rozpoczęły się Mistrzostwa Świata juniorów w narciarstwie klasycznym. W małopolskim mieście toczy się rywalizacja w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej- w piątek do akcji wkroczyli przedstawiciele drugiej z tych dyscyplin. Wśród pań triumfowała Annika Sieff, a w zawodach panów najlepszy okazał się Stefan Rettenbergger.

Włoszka po konkursie skoków zajmowała trzecie miejsce. W biegu na pięć kilometrów odrobiła jednak straty i po finiszu reprezentantka Włoch okazała się lepsza od Japonki Haruki Kasai. Zawodniczka z kraju kwitnącej wiśni przegrała złoto o niecałą sekundę. Brązowy medal zdobyła Niemka Nathalie Armbruster, która na metę wjechała 3,2 sekundy za zwyciężczynią. W rywalizacji wzięły udział dwie Polki. Natalia Słowik zajęła 16. miejsce, natomiast Zuzanna Rapacz została sklasyfikowana jako 22, czyli jako ostatnia, której udało ukończyć się zawody.

O ile mistrzowski tytuł juniorek rozstrzygnął się na ostatnich metrach, o tyle w rywalizacji mężczyzn mogliśmy zaobserwować absolutną dominację. Austriak Stefan Rettenegger wygrał z przewagą wynoszącą prawie 34 sekundy nad drugim Perttu Reponenem z Finlandii. Podium uzupełnił Niemiec Tristan Sommerfeldt. Reprezentanci Polski, czyli Maciej Gąsienica-Ciaptak, Andrzej Waliczek, Bartłomiej Kuchta oraz Kacper Jarząbek, zajęli kolejno 35.,42.,42. i 43 pozycję.

W czwartek na Mistrzostwach Świata juniorów w narciarstwie klasycznym zostaną rozegrane konkursy skoków narciarskich. Skoczkowie oraz skoczkinie będą rywalizować na skoczni o rozmiarze 105 metrów.

Jarosław Truchan

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.