Polski Związek Narciarskich poinformował, że pozytywny wynik na obecność koronawirusa otrzymał Piotr Żyła. Informacja ta ma ogromne znaczenie w kontekście zbliżających się igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Piotr Żyła, który w najbliższych miał przechodzić ostatni etap przygotowań do zmagań olimpijskich otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Oznacza to, że dziewiętnasty skoczek klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ma niemal zerowe szanse na to, by polecieć do Chin 31 stycznia, jak było to pierwotnie planowane. Prawdopodobnie Żyła dołączy do swoich kolegów z reprezentacji na początku lutego, o ile oczywiście nie przedstawi negatywne testy na obecność wirusa Covid-19. 
Oprócz Piotra Żyły na najważniejszą imprezę tego sezonu zostali powołani Stefan Hula, dla którego będą to już czwarte igrzyska w karierze, Dawid Kubacki, debiutant na imprezie tej rangi Paweł Wąsek oraz trzykrotny złoty medalista olimpijski Kamil Stoch w dalszym ciągu zmagający się z kontuzją kostki.

Warto przypomnieć, że skoczkowie rozpoczną walkę o medalu niedługo po rozpoczęciu igrzysk. Konkurs na normalnej skoczni odbędzie się już 6 lutego. 

Już w najbliższy weekend czeka nas przedostatni weekend Pucharu Świata przed igrzyskami w Chinach. Tym razem rywalizacja, której stawką jest Kryształowa Kula odbędzie się w Titisee-Neustadt, gdzie zostaną rozegrane dwa indywidualne konkursy. Polskę będą reprezentowali zawodnicy, którzy nie zostali powołani na igrzyska olimpijskie. Będą to: Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka oraz Aleksander Zniszczoł. 

Kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego już jutro od godziny 15:50. Relacja w kanale 1 Radia Gol! 

JL

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.