piątek, 31 marzec 2023

Niemcy ze złotem w konkursie mikstów na MŚJ 2022!

0

Reprezentacja Niemiec zdobyła złoty medal w konkursie drużyn mieszanych, który został rozegrany w ramach MŚJ 2022. Reprezentacja Polski zakończyła zmagania na ósmym miejscu. 

Kolejny dzień rywalizacji na MŚJ, które tym razem odbywają się w Zakopanem przyniósł rywalizację drużyn mieszanych w kombinacji norweskiej. W zmaganiach wzięło udział 10 zespołów – w tym reprezentacja Polski, którą utworzyli: Andrzej Waliczek (TS Wisła Zakopane), Natalia Słowik (AZS Zakopane), Zuzanna Rapacz (KS Eve-nement Zakopane) i Maciej Gąsienica-Ciaptak (AZS Zakopane).
Walka o medale w konkursie mikstów w narciarskim dwuboju polegała na tym, iż wszyscy uczestnicy zmagań oddawali jeden skok, a następnie mierzyli się na trasie biegowej. Zawodniczki musiały pokonać dystans 2,5 kilometra, zawodnicy więcej, bo aż 5 kilometrów. 

Po zaciętej walce niemal do samego końca ostatecznie to Niemcy mogą cieszyć się ze złotego medalu. Tuż za nimi uplasowali się Włosi, którzy stracili do zwycięzców zaledwie 3,9 pkt. Podium uzupełniła reprezentacja Austrii. 
Biało-czerwoni, pomimo iż po pierwszej części rywalizacji (skoki) plasowali się na szóstym miejscu, finalnie zajęli ósmą lokatę. Polacy wyprzedzili jedynie Norwegię, która musiała sobie radzić bez zdyskwalifikowanej Heidi Dyhre Traaserud oraz Japonię która nie przystąpiła do “biegowego” etapu zawodów.

Wyniki:

1. Niemcy – 41.11,8

(Simon Mach, Jenny Nowak, Nathalie Armbruster, Tristan Sommerfeld)

2. Włochy – strata 3,9

(Stefano Radovan, Annika Sieff, Daniela Dejori, Iacopo Bartolas)

3. Austria – strata 26,6

(Samuel Lev, Lisa Hirner, Annalena Slamik, Stefan Rettenegger)

8. Polska – strata 4.46,4

(Andrzej Waliczek, Natalia Słowik, Zuzanna Rapacz, Maciej Gąsienica-Ciaptak)

 
 
UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.