Rozpoczynamy kolejny weekend z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Tym razem skoczkowie zjawili się w niemieckim Titisee-Neustadt. Miejscowość ta zastąpiła japońskie Sapporo w kalendarzu. Na piątek zaplanowano treningi i kwalifikacje do sobotniego konkursu.

Na liście startowej kwalifikacje widzimy 63 nazwiska z siedemnastu państw. Wśród nich biało-czerwoni: Klemens Murańka (nr 11), Tomasz Pilch (nr 17), Maciej Kot (nr 23), Andrzej Stękała (nr 25), Aleksander Zniszczoł (nr 28) oraz Jakub Wolny (nr 32). Zgodnie z zapowiedzią nie zobaczymy w ten weekend zawodników, którzy pojadą na igrzyska olimpijskie do Pekinu. Z reprezentantami Polski przyjechał do Niemiec Maciej Maciusiak.

Po zawodach w Titisee-Neustadt trenerzy muszą podać już kompletne składy na zbliżające się igrzyska. Tym bardziej interesująco zapowiada się rywalizacja w ten weekend na skoczni. Najciekawiej powinno być w wewnętrznych pojedynkach reprezentacji Niemiec i Austrii. Podobnie jak Polacy, tak Norwegowie pojawili się w bardzo okrojonym składzie. Z powodu izolacji zabraknie Daniela Andre Tande, Johanna Andre Forfanga i Mariusa Lindvika, a Robert Johansson cały czas narzeka na ból pleców.

Hochfirstschanze to obiekt, który ma punkt K na 125 metrze, a jego HS to 142 metry. Rekordzistą jest Słoweniec Domen Prevc, 11 marca 2016 r. uzyskał 148 metrów. W porze piątkowej rywalizacji wiatr na skoczni w Titisee-Neustadt ma osiągać średnią prędkość 2 m/s. Początek kwalifikacji już o 15:50. Relacja w Radio GOL.

Michał Szewczyk

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.