W ostatnich tygodniach w RadioGol.pl ponownie można było usłyszeć Jakuba Balcerskiego, który powrócił do działalności w nim po rocznej przerwie. Poza komentowaniem m.in. siatkówki i piłki nożnej będzie miał także własną propozycję dla słuchaczy. To audycja o dość przewrotnej nazwie „Pismak”. – Chciałem, żeby nie było w niej zbyt wielu schematów. Ma to być dość luźny program, traktujący o wszystkim, co akurat dzieje się w sporcie – stwierdził dziennikarz. – Nie zabraknie na pewno naleciałości z mojej poprzedniej audycji, gdzie mówiłem o powiązaniach sportu i kulturą, ale ta nowa ma dużo bardziej skupiać się na gościu i rozmowie z nim, która będzie stanowiła zdecydowaną większość czasu antenowego.

– Poza samymi rozmowami planuję także reportaże i specjalne projekty związane ze sportowcami i historiami, o których do tej pory w polskich mediach było zbyt cicho. Nie ma jednak co ukrywać, że przynajmniej w pierwszych tygodniach gośćmi audycji powinni być znani i ciekawi dziennikarze – zapowiedział. Program będzie nadawany przez godzinę na antenie RadioGol.pl w czwartki o 18:00. W przypadku dni meczowych Ligi Europy potrwa około 50 minut.

W pierwszym wydaniu audycji gościem Jakuba Balcerskiego będzie dziennikarka „Przeglądu Sportowego” Edyta Kowalczyk, która opowie o pracy podczas zakończonych w weekend mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn i kulisach złota polskiej reprezentacji. Rozmowy oraz małego reportażu o kadrze Vitala Heynena będzie można posłuchać już dziś – 4.10 o wspomnianej 18:00.

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.