W tym sezonie, żużlowcy walczący o medale w Grand Prix, będą musieli przestrzegać masę restrykcji. Regularnie będą badani pod kątem na obecności koronawirusa oraz przed każdym wejściem na stadion, będzie mierzona im temperatura.

         Pod koniec tego tygodnia startują zmagania w Grand Prix. Dwa pierwsze wyścigi cyklu o mistrzostwo świata, odbędą się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Na trybuny ma być wpuszczone 50% kibiców, żeby zachować bezpieczny dystans.

         Zawodnicy będą musieli przestrzegać reżimu sanitarnego. Przed wejściem na obiekt, będzie mierzona im temperatura. Zobligowani będą również do pokazania wyników badań z ujemnym rezultatem, na obecność koronawirusa. Na stadionie za to będą wydzielone strefy bez krzyżujących się ciągów komunikacyjnych. Na Olimpijskim będzie sześć takich stref, w których kontakt będzie ograniczony do zera.

         Zmieni się również prezentacja żużlowców. Dotychczas cała szesnastka uczestników stała przed zawodami na murawie. Teraz każdy ma wyjeżdżać pojedynczo na motocyklu i robić rundę honorową. Zmianie ulegnie także ceremonia wręczenia nagród. Dookoła zwycięzców nie będzie fotoreporterów, a wręczający puchary, muszą pokazać wcześniej wyniki badań z ujemnym wynikiem na COVID-19.

         Pierwsze wyścigi tegorocznego Grand Prix odbędą się 28 sierpnia.

 

Autor: Adam Stelmaszczyk

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Miłośnik piłki, zwłaszcza tej we Włoskim wydaniu. Redaktor również na portalu SerieAPolonia.pl. Poza piłką nożną zafascynowany literaturą grozy, w szczególności twórczością Stephena Kinga oraz H.P. Lovercrafta.