Polska okazała się bezsprzecznie lepsza od drużyny Reszty Świata w sobotnim towarzyskim pojedynku na torze żużlowym w Rybniku. Najjaśniejszą postacią Biało-Czerwonych okazał się Bartosz Zmarzlik, który walnie przyczynił się zwycięstwa w stosunku 58:32.

Poza czysto sportowymi emocjami w Rybniku zaplanowano również pożegnanie Marka Cieślaka z posadą selekcjonera reprezentacji. Jego 14 lat na tym stanowisku obfitowało w wiele sukcesów i to właśnie w tym czasie Polska stała się światowym hegemonem tej dyscypliny.

Sobotnie zawody, szczególnie w początkowej fazie, były popisem naszych reprezentantów. Po szóstym biegu Polacy uzyskali przewagę 20 punktów i wiadomym było, że tylko kataklizm może im zabrać zwycięstwo. Pomimo przebudzenia naszych przeciwników w kolejnych biegach nie byli oni już w stanie realnie nawiązać walki o zwycięstwo.

Skład reprezentacji Polski: Bartosz Zmarzlik, Paweł Przedpełski, Dominik Kubera, Patryk Dudek, Maciej Janowski, Jakub Miśkowiak.

Skład drużyny Reszty Świata: Max Fricke, Daniel Bewley, Rohan Tungate, Michael Jepsen Jensen, Matej Zagar, Patrick Hansen.

UDOSTĘPNIJ