Bartosz Zmarzlik wygrał trzecią eliminację żużlowej Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim. Na drugim stopniu podium stanął Australijczyk Jason Doyle, a trzeci był Szwed Fredrik Lindgren. W finale pojechał również Leon Madsen z Danii.

Do fazy półfinałowej wszedł Maciej Janowski, ale nie zdołał wywalczyć miejsca w finale. Trzeci z Polaków – Patryk Dudek wycofał się z turnieju po dwóch startach z powodu upadku, który miał w pierwszym wyścigu.

18. Rafał Karczmarz (Polska) – 0

Szwed Fredrik Lindgren wygrał w sobotę czwartą eliminację żużlowej Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim. Drugie miejsce zajął Duńczyk Leon Madsen, a trzeci był Australijczyk Jason Doyle. Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski zakończyli rywalizację w półfinałach zajmując odpowiednio piąte i ósme miejsce.

Zmarzlik pewnie wygrał fazę zasadniczą notując w niej cztery zwycięstwa i trzecie miejsce na jej zakończenie. W swoim półfinale przegrał jednak start i nie był w stanie przedrzeć się na premiowane awansem miejsce. Wygrał ten bieg Sajfutdinow przed Madsenem, a Polak był trzeci.