Znamy pary półfinałowe Champions League, City trafia na Real a w drugiej parze derby Mediolanu, będzie bardzo gorąco.

Bayern Monachium – Manchester City 1-1

Po pierwszym meczu Bayern miał minimalne szanse, żeby wyeliminować City. Zwycięstwo 3-0 w Manchesterze, prawie że przekreśliło szanse Bawarczyków. Pokazali jednak wielki charakter, mieli przewagę w niektórych fragmentach tego meczu nad City. Ciekawie się zrobiło pod koniec pierwszej połowy, kiedy to, został podyktowany karny dla City, co ciekawe niewykorzystany przez Erlinga Haalanda. Karnego sprokurował, ponownie fatalny Dayot Upamecano po zagraniu piłki ręką, wcześniej został usunięty z boiska po tym, jak sfaulował wychodzącego sam na sam Norwega, jednak uratował go spalony. W drugiej połowie winy odkupił Erling Haaland po świetnej kontrze i błędzie Francuskiego defensora. Mimo że Bayern miał swoje okazje, to ich nie wykorzystywał, dopiero z karnego w 80. minucie wyrównał Joshua Kimmich.

Inter Mediolan – Benfica 3-3

0-2 w Portugalii bardzo utrudniło sytuacje Benfice. W tym meczu było już 3-1 dla Interu, czyli aż 5-1 w dwumeczu. Portugalczycy pokazali jednak wielki charakter, w 86. minucie straty zniwelował Antonio Silva, a w 95. minucie Petar Musa doprowadził do wyrównania. Co prawda Inter ściągnął już nogę z gazu, co nie zmienia faktu, że Benfica pokazała, na co ich stać.