W piątkowe przedpołudnie Alpha Tauri ogłosiło, że Pierre Gasly nadal będzie kierowcą ich ekipy w sezonie 2023.

-26-letni Francuz jest z nami od 2017 roku i ta ciągłość będzie wielkim atutem, ponieważ cieszy się on doskonałą współpracą ze swoją grupą inżynierów i wszystkimi członkami zespołu. Pierre udowodnił swoją wartość wygrywając wyścig F1, zdobywając trzy miejsca na podium i trzy najszybsze okrążenia w wyścigu. Zdobył do tej pory 325 punktów w F1. Zapracował sobie też na opinię bardzo dobrego kierowcy w kwalifikacjach -tak w komunikacie prasowym napisał zespół Alpha Tauri.

Do ekipy wówczas nazywanej Toro Rosso Gasły wrócił w sezonie 2020 po nieudanej przygodzie w Red Bull Racing gdzie nie potrafił nawiązywać rywalizacji z Maxem Verstappenem. Od tego momentu Gasly zdecydowanie zaczął osiągać lepsze wyniki. Przykładem może być wygrana w szalonym wyścigu na Monzy.

Obecny sezon na razie jednak dla Francuza nie jest za bardzo udany. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Gasly zajmuje obecnie 11 pozycję ze zdobytymi 16 punktami.

Autor: Miłosz Sojka

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.