W piątkowy poranek kibiców Formuły 1 przywitała oficjalna informacja dotycząca przyszłości PKN Orlen w sporcie. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami firma została partnerem AlphaTauri.

Orlen, po wejściu do Formuły 1 jako partner Williamsa, ostatnie trzy lata współpracował z Alfą Romeo, w zeszłym roku będąc sponsorem tytularnym ekipy. Zmiany właścicielskie sprawiły jednak, że umowa ze stajnią z Hinwil nie została przedłużona. Orlen zdecydował się więc wspierać od tego roku zespół AlphaTauri. Jak poinformował zespół, logo koncernu będzie widoczne na wielu miejscach na bolidzie AT04, w tym na halo oraz na tylnym skrzydle.

Zmiana Alfy Romeo na AlphęTauri oznacza niestety, że przygoda Roberta Kubicy z Formułą 1 została definitywnie zakończona. Polak spędził ostatnie sezony w roli kierowcy rezerwowego, jednak w zespole należącym do rodziny Red Bulla nie ma już dla niego miejsca. Kubica będzie kontynuował swoją karierę skupiając się na programie wyścigów długodystansowych, a szczegóły jego planów na 2023 powinniśmy p[poznać w najbliższych dniach.

– Grupa ORLEN to największy koncern multienergetyczny w Europie Środkowej, obsługujący ponad 100 milionów klientów. Globalna rozpoznawalność marki jest niezbędna do osiągnięcia naszych celów strategicznych. Blisko połowa przychodów Grupy pochodzi ze sprzedaży zagranicznej. Dlatego konsekwentnie stawiamy na sponsoring sportowy, który jest podstawą naszej obecności w najbardziej prestiżowych seriach wyścigowych. Dzięki ekspozycji w Formule 1 docieramy do setek milionów fanów na całym świecie i od lat budujemy spójną strategię marketingową w Polsce i za granicą. Będziemy nadal wykorzystywać ogromny potencjał tego sportu dzięki naszej nowej współpracy ze Scuderia AlphaTauri – skomentował sponsoring prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek.

– Cieszę się, że rozpoczynam sezon 2023 tak pozytywną wiadomością. ORLEN jest jedną z wiodących firm naftowych i gazowych w Europie Środkowej, a to partnerstwo pozwoli im na dalsze zwiększanie popularności marki poprzez globalne platformy, które oferujemy jako zespół. Nie mogę się doczekać, aż ich logo pojawi się na naszym nowym samochodzie podczas premiery w Nowym Jorku w przyszłym miesiącu, a także aż ta współpraca rozwinie się w nadchodzących latach – komentował umowę szef AlphyTauri, Franz Tost.

Zespół AlphaTauri w zeszłym sezonie zajał 9 miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Świata Konstruktorów, mając na koncie 35 punktów. W 2023 skład tej ekipy stworzą utalentowany Japończyk Yuki Tsunoda i debiutant z Holandii, Nyck de Vries.

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
W Radiu GOL od 2020, obecnie szef pismaków. Fan sportu, kibic Borussi Dortmund. W razie czego zapraszam do kontaktu.