Żużlowe okienko transferowe zbliża się do końca wielkimi krokami. Dzisiaj Włókniarz Częstochowa ogłosił kolejne wzmocnienie – do zespołu dołączył Maksym Drabik.

Maksym Drabik jest wychowankiem Włókniarza Częstochowa, ale już od 2015 reprezentował barwy BETARD Sparty Wrocław. Startując przez 5 lat dla ekipy z Górnego Śląska, Drabik zyskał status jednego z największych talentów na świecie. Dwukrotnie został Indywidualnym, Mistrzem Świata Juniorów, raz zdobył też w tej kategorii srebrny medal. Ze Sparta zdobył trzy srebrne i dwa brązowe medale DMP, ma również na koncie cztery złota DMŚJ oraz dwa medale seniorskich DMŚ.

Ostatni rok Drabik spędził w Motorze Lublin, z którym zdobył Mistrzostwo Polski. Rozpoczął sezon świetnie, ale z czasem jego forma spadła. Finalnie zakończył sezon jako 22. zawodnik PGE Ekstraligi ze średnią 1,752. Wokół Drabika w ciągu roku było wiele kontrowersji związanych z jego etyką pracy, kontaktem z mediami i sytuacją rodzinną, a Motor dość szybko zdecydował, że nie będzie chciał dłużej korzystać z jego usług. Skorzystał z tego Włókniarz, który nie był zadowolony z poziomu Bartosza Smektały i liczy, że wracający do domu Drabik stanie się częścią drużyny, która w końcu zdobędzie Mistrzostwo.

We Włókniarzu na kolejny sezon pozostali Leon Madsen oraz Kacper Woryna, w „Lwy” wcześniej ogłosiły transfer Mikkela Michelsena. Formację seniorską jako zawodnik U24 ma zamknąć Jakub Miśkowiak, ale klub nadal nie potwierdził przedłużenia z nim umowy.