Niezwykle emocjonujące zawody motocyklowych Mistrzostw Świata w Katarze już za nami, teraz pora na ściganie w Europie. Przed najlepszymi zawodnikami motocyklowych MŚ runda na torze w Portugalii. 

Niewątpliwie Ducati będzie przystępowało do walki na południu Portugalii, jako główny kandydat do zwycięstwa, jednakże tor ten, w przeszłości, sprzyjał zawodnikom KTMa. 

Portugalia przywitała zawodników MotoGP deszczem. Największe problemy mieli kierowcy klasy Moto3, którzy stracili cały poranny trening. Gdy na torze pojawili się zawodnicy MotoGP, tor był już w niezłym stanie.

Dwie sesje treningowe przebiegały pod znakiem szukania ustawień, mimo że warunki na torze były dalekie od ideału. W MotoGP najszybszy, w kluczowym momencie dnia, czyli podczas sesji Practice, był Enea Bastianini, przed Jackiem Millerem i Marc Marquezem. Mistrz świata, Pecco Bagnaia zajął ósme miejsce. 

W kategorii Moto3 najszybszy był zwycięzca pierwszego wyścigu David Alonso, a w klasie Moto2 – Alonso Lopez. Już w sobotę pierwsze wyścigi – sprint MotoGP oraz pierwszy wyścig sezonu mistrzostw świata motocykli elektrycznych – MotoE.

Z sobotniego sprintu, a także niedzielnego wyścigu w naszym Radiu będziecie mogli posłuchać relacji. Początek sprintu w sobotę o 16:00, wyścigu o 15:00. Skomentuje Jakub Kwiatkowski.

UDOSTĘPNIJ
Avatar
W Radiu Gol od delikatnie ponad roku. Miłośnik siatkówki, czarnego sportu (coś pięknego) i teqballa.