Anders Thomsen, duński żużlowiec ebut.pl Stali Gorzów opowiedział o swoich celach na ten sezon i wracaniu do formy po zeszłorocznym upadku w Glasgow. Dwukrotny mistrz Danii, zwycięzca zeszłorocznego GP w Gorzowie i wicemistrz Drużynowych Mistrzostw Polski rozmawiał z Karolem Budzikiem z Radio GOL.


KB: Zaczynając, jakie masz indywidualne cele na ten sezon ?

AT: Chciałbym być jednym z liderów Stali Gorzów, jak również być w pierwszej szóstce w klasyfikacji Grand Prix. Nie będę w tym sezonie brał udziału w GP Challenge, więc chciałbym zapewnić sobie udział w cyklu na przyszły sezon.

KB: Jeśli chodzi o Stal, o co w tym sezonie będziecie walczyć ?

AT: Teraz mam dwa brązowe medale i jeden srebrny ze Stalą. Straciliśmy Bartosza Zmarzlika, najlepszego polskiego żużlowca, ale jestem pewien, że da to więcej miejsce dla innych zawodników. Oskar Fajfer może rozwijać się przez cały sezon i mam nadzieję, że awansujemy do fazy play-off.

KB: Jak wspomniałaś, Bartek Zmarzlik opuścił Stal. Czy czujesz presję, że musisz przywozić jeszcze więcej punktów ?

AT: Nie, oczywiście bardzo trudno zastąpić zawodnika jak Bartek, ale nie czuje presji, będę wykonywał swoje zadanie.

KB: Wspomniałeś o kontuzji w ostatniej części sezonu, uważasz, że gdyby nie twoja niezdolność do jazdy w fazie play-off to Stal mogłaby zostać Drużynowym Mistrzem Polski ?

AT: Trudno powiedzieć. Robiłem wszystko, żeby móc mentalnie wspierać kolegów podczas meczów w fazie play-off w parku maszyn, ale jestem pewien, że byłoby inaczej gdybym mógł im pomóc na torze.

KB: W Gorzowie jest bardzo utalentowana młodzież. Czego Oskar Paluch i Mateusz Bartkowiak mogą się nauczyć od zawodników jak ty, Martin Vaculik czy Szymon Woźniak ?

AT: Staramy się im pomagać jak najlepiej możemy, są bardzo ważni dla zespołu. Mateusz już jest w wieku, w którym musi pokazać, że jest wart jazdy w Ekstralidze. Już dzisiaj pokazał przeciwko Unii Leszno, że jest w stanie robić punkty. Oskar to młody, utalentowany zawodnik, który powinien się rozwijać tak jak teraz.

KB: W tym sezonie będziesz także miał okazję jeździć w Vojens, o co będziesz walczyć z tamtym zespołem?

AT: Wygraliśmy ligę w ostatnim sezonie, dwa lata temu zajęliśmy drugie miejsce. Nie brałem udziału w finale, ale wspomagałem chłopaków w parku maszyn. W tym roku będziemy walczyć o obronienie tytułu.

KB: W sobotę po raz pierwszy w karierze będziesz brał udział w PGE IMME w Toruniu. Czy zapoznanie z Toruńskim owalem może Ci pomóc przed pierwszym meczem ligowym, który będzie właśnie z Apatorem na Motoarenie ?

AT: Na pewno może to pomóc, dla mnie to będą jedne z pierwszych zawodów i może to tylko ułatwić mi zadanie. Będę miał okazję przetestować sprzęt przed początkiem ligi.

KB: A jak byś chciał wypaść w sobotę ?

AT: Nie mam poczucia, że muszę wygrać, chciałbym wrócić do jazdy i formy na pierwszy mecz ligowy.

KB: Bardzo dziękuję za rozmowę, życzę dobrej, ale przede wszystkim bezpiecznej jazdy na torze.

AT: Bardzo dziękuje. 

Rozmawiał: Karol Budzik

 
UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.