Ostatni dzień Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Dubaju przyniósł nam kolejne krążki naszych reprezentantów. Mistrzostwo Świata (wraz z poprawionym rekordem świata) zdobyła Lucyna Kornobys. Srebrny medal zdobyła Renata Śliwińska!

Ostatnie medale dla Polski zdobyły kulomiotki. W pchnięciu kulą w kategorii F33 złoty medal zdobyła Lucyna Kornobys, która w najlepszej próbie uzyskała 7,81 metra. Polka poprawiła tym wynikiem również rekord świata!

W tej samej konkurencji, ale w kategorii F40 srebro zdobyła Renata Śliwińska. Polce udało się najdalej pchnąć 8,62 metra. Złoto było niemal na wyciągnięcie ręki, bo zwyciężczyni pokonała naszą zawodniczkę tylko o 1 centymetr.

Na dystansie 400 m w  kategorii T20 oglądaliśmy trzy Polki. Piąta była Sabina Stenka Szymańska – 59,98 sekundy, szósta Barbara Bieganowska – 1:00,40 minuty, a siódma Justyna Franieczek – 1:01,15 minuty.

W klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się ostatecznie na 11. miejscu z dorobkiem 15 medali.