Kolejny dzień Mistrzostw Świata rozpoczął się od biegu na 1500 metrów z udziałem Bydgoszczanina Marcina Lewandowskiego. Biegł z numerem jedenastym może w finale skreślimy jedną jedynkę i zostanie Mistrzem Świata.

Lewy od samego początku biegł sobie spokojnie. Przesuwał się od 800 metrów do przodu ale nadal był ostatni. Na 300 metrów do mety zaatakował tak, że na 200 metrów przed metą zajął drugie miejsce przed łukiem a na ostatniej prostej już kontrolował końcówkę i wygrał drugi biegł półfinałowy na 1500 metrów z czasem 3:36:50 minuty.

Marcin Lewandowski przeżył dużo biegów i bez przepychanek awansował do finału Mistrzostw Świata w Doha. W wywiadzie powiedział, że przed łukiem na 200 metrów chciał wyjść na pierwszej lub drugiej pozycji. W biegu finałowym na 1500 metrów mężczyzn wszyscy muszą się obawiać naszego Reprezentanta Polski.

Przypomnijmy, że Marcin Lewandowski nie kończy jeszcze startów ponieważ zaraz po Mistrzostwach Świata jedzie na 7. Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe, które odbędą się w dniach od 18 października do 27 października w Wuhan.

Bieg finałowy na 1500 metrów mężczyzn odbędzie się 6 października o godzinie 18.40. Śledźmy starty naszych Reprezentantów Polski bo Mistrzostwa Świata trwają do niedzieli.

Kamil Michalec

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.