Za nami finał 12. edycji plebiscytu “Złote Buki” organizowanego przez Wielosekcyjny Klub GKS Katowice. Dzisiaj w auli Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach odbyła się gala wręczenia indywidualnych wyróżnień!

W plebiscycie “Złote Buki” internauci oddawali głosy, aby wyłonić zwycięzców pięciu kategorii:
– Piłkarka roku,
– Piłkarz roku,
– Hokeista roku,
– Siatkarz roku,
– Wydarzenie roku;

Ceremonia wręczenia nagród rozpoczęła się punktualnie o godzinie 19:00, a zapoczątkowała ją swoim występem skrzypaczka Sara Derejczyk. Chwilę później poznaliśmy laureatkę w kategorii “Piłkarka roku”. Wśród nominowanych znalazły się: Klaudia Miłek, jedna z czołowych strzelczyń piłkarskiej Ekstraligi kobiet; Joanna Olszewska, obrończyni GKS-u Katowice, która swoją dobrą grą zapracowała sobie na powołanie do reprezentacji Polski; Kinga Kozak, młoda, ale bardzo uzdolniona napastniczka, ostoja drużyny GKS-u i młodzieżowej reprezentacji Polski. Zwyciężczynią została siedemnastoletnia Kinga Kozak.

Zostając przy piłkarskiej sekcji GKS-u Katowice, wyłoniono “Piłkarza roku”. Nominowanymi do tej nagrody byli: Adrian Błąd, kapitan drużyny, gotowy zostawić całe serce na boisku, Dawid Rogalski, napastnik, najskuteczniejszy piłkarz GieKSy w rundzie jesiennej oraz Arkadiusz Jędrych, lider, sterujący grą od jej tyłu z pozycji środkowego obrońcy. Laureatem tej nagrody został, nominowany już do niej po raz trzeci, kapitan Adrian Błąd.

Hokejowa drużyna GKS-u Katowice rok 2019 zaliczy od udanych. Drużyna ze słynnej “Satelity” zdobyła w tym roku dwa brązowe medale, Mistrzostw Polski oraz Pucharu Kontynentalnego. Wśród nominowanych do nagrody “Hokeista roku” znaleźli się: Filip Starzyński, człowiek, który zawsze wykonuje swoje zadania w 100%, Dusan Devecka, obrońca, który w sezonie 2018/2019 popisał się wynikiem 14 bramek i 20 asysty oraz kapitan Grzegorz Pasiut. Najlepszym hokeistą kończącego się roku został strzelec 23 bramek w poprzednim sezonie, Grzegorz Pasiut.

Sezon 2018/2019 był dla sekcji siatkówki bardzo udany. Drużyna GKS-u zakończyła rozgrywki ligowe na ósmej, najwyższej w dotychczasowej historii pozycji. Tego wyniku z pewnością nie byłoby, gdyby nie dwójka nominowanych do nagrody “Siatkarz roku” Emanuel Kohut oraz niegrający już obecnie w Katowicach Marcin Komenda. Trzecim zawodnikiem, który został nominowany do tej nagrody jest siatkarz, który dołączył do drużyny przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020. Rafał Szymura, bo o nim mowa, z miejsca stał się jednym z liderów zespołu. Nagrodę zgarnął nieobecny w auli Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, aktualny zawodnik Asseco Resovii Rzeszów, Marcin Komenda.

Ostatnią kategorią, w której liczyły się głosy internautów, było “Wydarzenie roku”. Nominowane do tej nagrody wydarzenia to:
– podwójny brąz hokejowej drużyny GKS-u Katowice
– dziewiąte w historii, a piąte z rzędu, Drużynowe Mistrzostwo Polski w szachach
– powrót Rafała Góraka na stanowisko trenera piłkarskiej GieKSy po sześciu latach. “Wydarzeniem roku” okazał się powrót Rafała Góraka do drużyny z ul. Bukowej!

Oprócz nagród, w których to głosujący decydowali o zwycięstwie, przyznano jeszcze dwie nagrody: “Szachista roku” oraz “SUPERBUK 2019”. Najlepszym szachistą 2019 roku został zawodnik, który zdobył najwięcej punktów dla drużyny, a był nim Grzegorz Gajewski. “SUPERBUK” to nagroda poza kategoriami, dla ważnej osobistości w historii GKS-u Katowice. Tegorocznym laureatem został były piłkarz oraz trener GKS-u, Piotr Piekarczyk.

Na zakończenie jeszcze raz mogliśmy usłyszeć występ muzyczny Sary Derejczyk, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój utworem “Last Christmas”!

Kamil Budniok

FOT. GKS Katowice

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.