W drugim meczu finałowym hokeiści Tempa Bay Lightning pokonali New York Islanders 2:1 (1-1, 0-0, 1-0). W rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą już 2:0.

         Pierwsze spotkanie między tymi drużynami obfitowało w bramki. Błyskawice pewnie wygrały 8:2 i do drugiego starcia podchodziły jako zdecydowany faworyt. Jak się okazało, w czwartkowy wieczór nie mieli aż tak łatwej przeprawy. Już w drugiej minucie meczu na prowadzenie wyszła drużyna New York Islanders, po bramce Matta Martina.

         Ekipa Tempa Bay Lightning błyskawicznie ruszyła do odrabiania strat. Wyrównującego gola zdobyli w końcówce pierwszej tercji. Victor Hedman pewnie pokonał bramkarza Semyona Varlamova. Dla Szweda było to drugie trafienie w trwającym finale Konferencji Wschodniej NHL.

         Na 7,8 sekundy przed końcem, Nikita Kucherov ustanowił wynik spotkania. Wykorzystał świetne zagranie Ryana McDonagha, dając drugie zwycięstwo swojej drużynie nad ekipą z Nowego Jorku.

         Tempa Bay Lightning prowadzi z New York Islanders 2:0 w rywalizacji do czterech zwycięstw. Kolejne spotkanie tych drużyn odbędzie się w nocy z piątku na sobotę.

 

Autor: Adam Stelmaszczyk

UDOSTĘPNIJ
Arkadiusz Bogucki
Miłośnik piłki, zwłaszcza tej we Włoskim wydaniu. Redaktor również na portalu SerieAPolonia.pl. Poza piłką nożną zafascynowany literaturą grozy, w szczególności twórczością Stephena Kinga oraz H.P. Lovercrafta.