Jak co roku w grudniu cztery najlepsze ekipy Polskiej Hokej Ligi powalczą w turnieju finałowym o Puchar Polski. Dzisiaj zobaczymy dwa mecze półfinałowe, a wielki finał już jutro. Faworytem zdaje się być drużyna z Katowic, ale gospodarze, czyli GKS Tychy, ma ogromną chęć na obronę tytułu. Kto zagra w jutrzejszym finale? O tym przekonamy się dziś wieczorem!

Po raz czwarty w Tychach

Po dziewięciu latach turniej finałowy Pucharu Polski wraca do Tychów. Poprzednie edycje, które rozegrane zostały na Stadionie Zimowym, odbyły się w 2001, 2007 i 2009 roku. Do turnieju awansowały cztery czołowe drużyny tabeli ligowej po ukończeniu dwóch rund spotkań. W półfinałach powalczą: obrońcy tytułu i gospodarze turnieju, GKS Tychy, a także KH GKS Katowice, JKH GKS Jastrzębie oraz TatrySki Podhale Nowy Targ. W pierwszym meczu półfinałowym staną naprzeciwko siebie drużyny z Jastrzębia i Katowic. Po zakończeniu tego meczu na taflę wyjadą hokeiści GKS-u Tychy, którzy zmierzą się z drużyną z Nowego Targu.

Kto wygra?

Jeszcze tydzień temu zdecydowanym faworytem byłaby drużyna z Katowic, która w lidze była niepokonana od 22. dwóch spotkań(!). No właśnie, była, bo najpierw Automatyka Gdańsk pokonała u siebie gości z Katowic, a dwa dni później zespół GKS-u przegrał na własnym lodowisku aż 0:3 z Energą Toruń. Obie te porażki były niemałą sensacją patrząc na dyspozycję Katowiczan w tym sezonie.

Szanse ekip na zwycięstwo można podzielić patrząc na ligową tabelę. Liderem jest wyżej wspomniana drużyna z Katowic. Na drugim miejscu plasują się gospodarze tego turnieju, GKS Tychy. Hokeistom z Tychów z pewnością pomagać będzie własne lodowisko i kibice zgromadzeni na trybunach. Tyska drużyna w zeszłym roku sięgnęła po to trofeum po raz ósmy w historii.

Dalekiej podróży na Stadion Zimowy w Tychach nie będą mieli także hokeiści z Jastrzębia. Podopieczni Roberta Kalabera to bardzo nieprzewidywalna drużyna, która może przegrać, ale i wygrać z praktycznie każdym. Jastrzębianom Puchar Polski udało się wygrać do tej pory raz w historii, w 2013 roku w finale pokonali Ciarko Sanok.

Hokeiści z Podhala zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli, a od pięciu spotkań są niepokonani i w ostatnim czasie prezentują się bardzo dobrze. Gorsi są tylko od drużyny gospodarzy.

W turniejach takich jak te decyduje przede wszystkim dyspozycja dnia, a gdy grają cztery najlepsze drużyny ligi, to wygrać może każdy. Jak będzie w tym roku? Kto sięgnie po Puchar Polski? Już jutro poznamy tegorocznego zwycięzcę!

Plan zawodów w Tychach

Czwartek, 27.12.2018:
Półfinały:
16:30 JKH GKS Jastrzębie – KH GKS Katowice
20:30 GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ

Piątek, 28.12.2018:
Finał, 19:45

Relacja meczu finałowego w kanale pierwszym naszego radia w piątek od godziny 19:40!

Kamil Budniok

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.