Alan Łyszczarczyk, przedstawiciel polskiego hokeja na lodzie za oceanem, celuje w występy na zapleczu NHL. 21-letni napastnik znalazł się w orbicie klubów filialnych Vegas Golden Knights. Już we wrześniu stanie przed wyborną szansą, by zakotwiczyć w zespole występującym w American Hockey League.

Jak dowiedział się portal Hokej.net Łyszczarczyk podpisał kontrakt z Fort Wayne Komets, a więc zespołem występującym w East Coast Hockey League. Klub ze stanu Indiana jest filią występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej Vegas Golden Knights, którzy w sezonie 2017/18 dotarli do finału Pucharu Stanleya.

Nie wiadomo jednak, czy reprezentant Polski w kolejnym sezonie zagra w rozgrywkach ECHL. Jego celem są występu na zapleczu NHL, czyli w AHL. Jeszcze we wrześniu wychowanek nowotarskiego Podhala uda się na obóz przedsezonowy do ekipy Chicago Wolves. Wilki są także farmą Złotych Rycerzy z Nevady. Podczas testów Łyszczarczyk spróbuje przekonać do siebie trenerów Chicago i zapewnić sobie miejsce w kadrze drużyny, która w poprzednich rozgrywkach dotarła aż do finału American Hockey League.

To mocna ekipa i chce się w niej sprawdzić – powiedział Alan dziennikarzom Hokej.net. – Liczę, że przekonam do siebie trenów Wilków. W przeciwnym razie zagram w ECHL, gdzie moje występy będą monitorowane przez całą organizację. Jestem przygotowany na mocną rywalizację o miejsce w składzie – przekonywał Polak.

Cztery ostatnie sezony Łyszczarczyk spędził w Ontario Hockey League (OHL). Grał dla Sudbury Wolves, Owen Sound Attack, a ostatnio w Mississauga Steelheads. Sezon 2018/19 zakończył z 41 bramkami i 45 asystami. Cztery z 86 zdobytych punktów udało mu się odnotować w czterech spotkaniach fazy play off. 21-latek reprezentował też barwy naszego kraju podczas ostatniej edycji mistrzostw świata dywizji IB. W pięciu spotkaniach zdobył bramkę i popisał się trzema asystami.

 

źródła: Hokej.net, Elite Prospects

UDOSTĘPNIJ