Hokej
Ekstraliga polska w hokeju na lodzie - KH Podhale – Kadra u 23 PZHL 6:2 (3:0, 2:0, 1:2), 24.09.2019 ®./ Foto.Maciej Gębacz

Wczoraj polscy hokeiści zmierzyli się ze Słowakami w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Biało-czerwoni przegrali aż 1:5. Okazję na zwycięstwo będą mieli w niedzielę, 29 sierpnia, kiedy to podejmą Austriaków.

Ze względu na to, że pierwszy piątkowy mecz w Bratysławie pomiędzy Białorusią a Austrią wygrała pierwsza z wymienionych reprezentacji 5:2, oznaczało to, że jeśli Polska pokona Słowację, awansuje na igrzyska bez względu na wynik z Austrią. Niestety tak się nie stało, gdyż biało-czerwoni przegrali 1:5. Z tak mocnym i utytułowanym rywalem nie mierzyli się od prawie 20 lat.

Po inauguracyjnym starciu z Białorusią (1:0) nasi hokeiści musieli mocno się wysilić, by pokonać Słowaków, jednak kondycyjnie zaskoczyliśmy przeciwników. Mimo tego, od samego początku Polacy zostali zepchnięci do defensywy, tak jak oczekiwali tego Słowacy. Rewelacyjnie między słupkami spisywał się nasz bramkarz, John Murray. To bardzo cenny zawodnik i to dzięki niemu po pierwszej tercji przeciwnicy prowadzili tylko 1:0. Strzał oddawał Adam Ružička, jednak niestety w zamieszaniu podbramkowym krążek do własnej siatki skierował nasz obrońca Jakub Wanacki.

W kolejnej tercji gra była zdecydowanie bardziej otwarta, jednak swoją przewagę coraz mocniej zaznaczali Słowacy. Zdobyli aż trzy bramki, a Polacy odpowiedzieli zaledwie jednym i jak się później okazało jedynym trafieniem, które uzyskał kapitan naszej reprezentacji, Krystian Dziubiński. Trzecia część meczu była już bardziej wyrównana, ale przeciwnicy dołożyli jeszcze jednego, ostatniego gola. Drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera i tak zasługuje na pochwałę za walkę ze znacznie lepszym zespołem.

Podsumowując, straciliśmy już szansę na awans. Po ewentualnym zwycięstwie nad Austrią w regulaminowym czasie Polacy skończą turniej z dorobkiem 6 punktów i zrównają się w liczbie oczek z Białorusinami i Słowakami. Kolejne spotkanie z udziałem biało-czerwonych już w niedzielę o godzinie 13:30.

ZOBACZ TAKŻE: Znamy półfinalistów mistrzostw świata w piłce nożnej plażowej!

UDOSTĘPNIJ
Kamila Helwak
Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UWM w Olsztynie.