Zespół JKH GKS Jastrzębie potwierdził swoją dominację na polskich lodowiskach w 2021 roku. Po zwycięstwie w Pucharze Polski i sięgnięciu po Mistrzostwo kraju drużyna z Jastoru sięgnęła po Superpuchar Polski!

Na oświęcimskim lodowisku we wtorkowy wieczór spotkał się zwycięstwa Pucharu Polski oraz Mistrz Polski, JKH GKS Jastrzębie z finalistą Pucharu Polski w zeszłym sezonie, Re-Plast Unia Oświęcim. Gospodarzem meczu mimo lokalizacji był zespół z Jastrzębia-Zdroju.

Obie drużyny w tym sezonie nie brylują formą. W ligowej tabeli są sąsiadami, zespół z Oświęcimia zajmuje piąte, a JKH szóste miejsce. Zespół z Jastrzębia ma jednak jeden mecz rozegrany mniej. W poprzednim tygodniu podopieczni Roberta Kalabera zakończyli rozgrywki w Lidze Mistrzów. Pomimo odpadnięcia z europejskich pucharów Jastrzębianie nie mają się czego wstydzić, teraz pozostaje im gra na krajowym podwórku. Zarówno Jastrzębie, jak i Unia mają aspiracje, aby w tym sezonie powalczyć o najwyższe cele w lidze.

Całe spotkanie mogło się podobać. Obie drużyny prezentowały ofensywny styl, a dobra dyspozycja bramkarzy Kowalówki i Nechvatala uchroniła obie ekipy przed stratą większej ilości bramek. Pierwsza tercja zakończyła się zwycięstwem JKH 1:0. Bramkę w 6. minucie zdobył Eriks Sevcenko. Unia miała okazję zremisować, ale trzykrotna gra w przewadze nie przyniosła zmiany rezultatu.

Druga tercja rozpoczęła się od wyrównania. W 27. minucie bramkę bardzo ładnej urody dla Unii Oświęcim zdobył dobrze znany hokejowym kibicom Teddy Da Costa. Radość kibiców “gospodarzy” nie trwała jednak długo. W 29. minucie spotkania do siatki podopiecznych Toma Coolena ponownie trafił Sevcenko. Jeszcze w drugiej tercji JKH podwyższyło swoje prowadzenie i jednocześnie ustaliło wynik tego meczu, a krążek do siatki Unii wpakował Samuel Mlynarovic.

W trzeciej tercji Jastrzębie kontrolowało przebieg meczu, a zespół Unii mimo tego, że częściej grał w przewadze nie potrafił doprowadzić do wyrównania.

Faworyzowany zespół z Jastrzębia zdobył drugi w historii Superpuchar Polski ogrywając Unię Oświęcim 3:1!