Przed nami drugi dzień Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie. Zmagania na płytach w Łotwie zapowiadają się na bardzo ciekawe. Wczorajsze spotkania zakończyły się bez większych niespodzianek. Dziwić może tylko porażka Kanadyjczyków z gospodarzami, bo byli dużo większym faworytem. Co czeka nas dziś? 

Dania – Szwecja  godzina: 11:15 

Będzie to pierwsze starcie na tych mistrzostwach dla obu reprezentacji. Szwedzi po złoto sięgali jedenaście razy. Dziś również pozostają faworytem do zwycięstwa. Duńczycy natomiast trzy lata temu gościli wszystkich na własnych parkietach. Większość turniejów kończyli na dalszych miejscach. W porównaniu do dorobku medalowego Szwedów, Duńczycy są wręcz amatorami. Według ekspertów spotkanie to powinno rozstrzygnąć się jeszcze przed trzecią tercją. 

Norwegia – Niemcy  godzina: 11:15

Drugie spotkanie może przynieść nam już więcej emocji. Naprzeciw siebie staną bowiem reprezentanci Norwegii i Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi wczoraj już rozegrali pierwsze spotkanie, pokonując Włochów aż 9:4. Parkiet zdominowali w drugiej tercji, kiedy strzelili aż sześć razy. Dla Norwegów jest to natomiast pierwsze spotkanie. Możemy być pewni, że każda minuta będzie bardzo interesującą. 

Finlandia – USA  godzina: 15:15

Niekwestionowanym hitem i szlagierem dzisiejszego dnia będzie właśnie ten pojedynek. Sympatycy hokeja z pewnością czekać będą przed telewizorami na starcie Finów z Amerykanami. Zespół ze Skandynawii to aktualny Mistrz Świata. Będą bronić tytułu z 2019 roku. Jak wiemy, rok temu MŚ nie było. W elicie obie ekipy uważane są za faworytów. Reprezentanci USA w XXI wieku jeszcze nie sięgnęli po złoto. Najczęściej plasują się na trzecim miejscu. W obecnej kadencji obie drużyny zapewne będą na czołowych miejscach. Dziś przekonamy się, kto lepiej wejdzie w turniej i zaprezentuje najlepszy styl. 

Wielka Brytania – Rosja  godzina: 15:15

Drugim spotkaniem w sesji popołudniowej będzie pojedynek europejski. Faworytem są oczywiście Rosjanie. Według bukmacherów kurs na drużynę ze wschodu to 1.01. Oznacza to, że Rosjanie bez większych problemów powinni odnieść zwycięstwo. Co więcej, po 20 minutach gry już powinna ukazać się większą dominacja. Niespodzianki na turniejach zawsze się zdarzają. Jednak czy dziś stać na to Brytyjczyków? Odpowiedź już niebawem. 

Czechy – Szwajcaria  godzina: 19:15

Pierwszym wieczornym pojedynkiem będzie starcie Czechów i Szwajcarów. Czesi to sześciokrotny Mistrz Świata. Lata świetności mają raczej za sobą, lecz wciąż są bardzo mocną drużyną. Wczoraj, po zaciętym spotkaniu z Rosjanami przegrali tylko 3:4. Dziś zapewne będą chcieli odkuć się za tę porażkę i wrócić na właściwe tory. Sprawa nie będzie też zbyt prosta. Helweci to solidny zespół. Na Mistrzostwach Świata w 2018 roku, które odbyły się w Danii, zajęli drugie miejsce. W finale przegrali ze Szwedami 2:3. Ten pojedynek to drugie dość ciekawe starcie tego dnia. Nikogo nie zdziwi zwycięstwo jednych czy drugich. Emocji nie zabraknie!

Łotwa – Kazachstan  godzina: 19:15 

Ostatnim ze spotkań będzie starcie gospodarzy. Łotysze w pierwszym pojedynku dość niespodziewanie pokonali Kanadyjczyków. Dziś zmierzą się z reprezentacją Kazachstanu. Zespół z Azji awansował do elity w 2019 roku i znów będzie mógł rywalizować z najlepszymi. Według ekspertów to jednak zespół z wybrzeża Bałtyku jest faworytem. Kazachowie zapewne powalczą o to, by utrzymać się w elicie jak najdłużej. 

Autor: Mikołaj Szczygieł 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.