W czwartym odcinku audycji poświęconej GKS-owi Katowice Dominik Kania rozmawiał z Wojciechem Tkaczem – dyrektorem sportowym hokejowej GieKSy.

Tkacz to legenda klubu z Katowic. Choć od dobrych paru lat nie jest czynnym zawodnikiem, wciąż przoduje w klasyfikacjach najlepszych strzelców i najlepiej punktujących w historii GKS-u Katowice.

Jako hokeista zdobywał medale mistrzostw Polski, reprezentował kraj na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Albertville w 1992 roku oraz grał dla biało-czerwonych na ostatnim turnieju mistrzostw świata elity, w którym udział brała nasza kadra.

Próbował też swoich sił za granicą, choć – jak przyznał w naszej rozmowie – Szwecji i Niemiec nie zwojował z powodu słabej techniki jazdy na łyżwach. W jego prywatnej gablocie brakuje tylko jednego – mistrzostwa Polski. To chce zdobyć z budowaną przez niego drużyną GKS-u Katowice.

W rozmowie z nami Tkacz:

  • tłumaczy, dlaczego postawił na fińską myśl szkoleniową
  • jak grać będzie GKS Katowice pod wodzą Risto Dufvy
  • co oznacza formuła open dla polskiego hokeja
  • który transfer ucieszył go najbardziej

Ponadto wiele innych ciekawych wątków m.in. zamiłowanie do golfa, piwa i odpowiedzialności za krążek w tercji środkowej.

Audycji posłuchasz poniżej:

Audycja 19:64 to podcast poświęcony GKS-owi Katowice, partnerowi medialnemu Radia GOL. Tytuł nawiązuje do roku założenia klubu z Bukowej, a zapisany w formacie godzinowym wskazuje na unikatowość tej pory, która nie znajduje się na żadnym zegarku i w żadnym innym mieście. 19:64 to rozmowy z zawodnikami, zawodniczkami, działaczami, trenerami, legendami klubu i wszystkimi, którzy dobrze wiedzą, co dzieje się w GieKSie. Premiera nowego odcinka w Radiu GOL w każdy poniedziałek.
UDOSTĘPNIJ