Trwa faza zasadnicza Mistrzostw Świata w piłkę ręczną, które tym razem odbywają się w Hiszpanii.

W niedzielę zostało rozegrane kolejnych osiem meczów. Sześć wśród zespołów, które walczą o awans do fazy pucharowej. Dwa wśród zespołów rywalizujących w tzw. rundzie przegranych. Za najciekawsze spotkanie, które odbyło się w niedzielę, można uznać potyczkę Hiszpanii z Brazylią. Pojedynek tych reprezentacji był starciem na szczycie grupy 4, a jednocześnie walką o zajęcie pierwszego miejsca. Ostatecznie to Hiszpanki, wygrywając 27:24, wywalczyły pierwsze miejsce w tabeli grupy 4. Brazylijki muszą zadowolić się miejscem drugim, które i tak daje prawo gry w kolejnej rundzie mundialu, jaką jest ćwierćfinał.

Ciekawie było również w meczu Austrii z Chorwacją. Pomimo, iż obie drużyny nie miały już szans na uzyskanie awansu do fazy pucharowej, ich bezpośrednie starcie przyniosło sporo emocji. Pierwsza połowa niespodziewanie należała do zawodniczek reprezentacji Austrii, które w trakcie pierwszych trzydziestu minut gry wypracowały pięciobramkową przewagę. W drugiej połowie mocniej do głosu doszły faworyzowane Chorwatki, które nie zdołały jednak nadrobić straty z pierwszej części meczu. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się zwycięstwem drużyny austriackiej (27:23).