Za nami trzecia kolejka zmagań piłkarzy ręcznych na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Dziś swój mecz przegrali gospodarze turnieju, a swoje zwycięstwa odnieśli faworyci!

Grupa A

Norwegia 27:23 Argentyna: Po zwycięstwie z Brazylią i porażce z Hiszpanią Norwegowie w roli faworyta grali z Argentyną, która nie zdobyła jeszcze punktów na tych Igrzyskach. Ekipa ze Skandynawii wykonała plan na ten mecz bez problemu, nie oddając prowadzenia nawet przez ułamek tego spotkania. Na przerwę Argentyńczycy schodzili z bramką straty, ale w drugiej odsłonie gry to Norwegowie pokazali klasę w najważniejszym momencie spotkania uciekając rywalom na pięć bramek przy stanie 27:22. Ostatnią bramkę meczu zdobyli zawodnicy z Ameryki Południowej, ale w ostatecznym rozrachunku nic im to nie dało.

Brazylia 25:32 Hiszpania: Nieco bardziej zacięty był mecz Brazylijczyków z Hiszpanami. Europejczycy dopiero w końcówce pierwszej połowy zdołali powstrzymać dobrze dysponowanych Brazylijczyków najpierw wyrównując stan mecz, a ostatecznie doprowadzając do prowadzenia dwoma bramkami. W drugiej połowie Brazylia nie zdołała ani razu zagrozić Hiszpanom w prowadzeniu. Ostatecznie Hiszpanie odskoczyli aż na osiem bramek, ale to Brazylijczycy oddali ostatni cios zamykając wynik na 25:32.

Francja 30:29 Niemcy: Najciekawiej zapowiadający się mecz dnia nie zawiódł. Do końca nie można było być pewnym, która drużyna zwycięży. W pierwszej połowie lepsi byli Francuzi, którzy zdołali uciec Niemcom na trzy bramki, mimo że już wcześniej prowadzili nawet 16:10. W drugiej odsłonie gry oglądaliśmy pogoń Niemców za Francuzami. Nasi zachodni sąsiedzi potrafili nawet prowadzić już w tym spotkaniu, ale Francja co chwilę wychodziła na prowadzenie. W najistotniejszym momencie meczu to Francja wyszła na dwubramkowe prowadzenie, a Niemców stać było tylko na odrobienie jednej bramki.

W grupie A przewodzi Francja z sześcioma punktami oraz Hiszpania, również z kompletem zwycięstw. Na trzecim miejscu melduje się Norwegia z dwoma zwycięstwami, natomiast czwarte są Niemcy z dwoma oczkami. Tabelę zamyka Brazylia i Argentyna, które do tej pory nie zdobyły żadnego punktu!

Grupa B

Dania 31:21 Bahrajn: Faworyci tego meczu bez problemu poradzili sobie z dużo niżej notowanym rywalem. W drugiej połowie zespół Duńczyków prowadził już nawet trzynastoma bramkami, ale azjatycka drużyna zdołała zmniejszyć rozmiary porażki.

Szwecja 29:28 Portugalia: Największych emocji dostarczyło nam dzisiaj spotkanie Szwedów z Portugalczykami. Pierwsza połowa gry to istny rollercoaster i co rusz, zmiana prowadzącej ekipy. Jednak w drugiej połowie Szwedzi po doprowadzeniu do wyniku 21:20 nie oddali już prowadzenia i mecz zakończył się ich zwycięstwem.

Japonia 29:33 Egipt: Mimo tego, że gospodarze nie byli faworytem tego meczu potrafili postawić się lekko egipskiej kadrze. Do przerwy Egipt schodził z wyraźnym prowadzeniem 11:18, ale w drugiej połowie Japończycy zdołali “postraszyć” przybyszów z Afryki. Jedyne na co ich było jednak stać to zbliżenie się na cztery bramki!

Sytuacja w grupie B jest bliźniacza do tej z grupy A. Przewodzi w niej Dania i Szwecja z kompletem punktów. Trzecie miejsce zajmuje Egipt z czterema oczkami, a czwarta jest Portugalia z dwoma punktami na koncie. Gospodarze turnieju, Japonia zamykają grupową tabelę,  na piątym miejscu jest aktualnie Bahrajn.