Drugim półfinałem był pojedynek Danii i Hiszpanii. Aktualni Mistrzowie Świata walczyli o finał z Mistrzami Europy. Spotkanie rozpoczęło się punkt o 20:30. Mecz był emocjonujący do ostatnich sekund, a lepsi okazali się obrońcy tytułu – Duńczycy. To właśnie oni powalczą o złoto ze Szwecją.

Od pierwszych minut tempo meczu było bardzo szybkie i dynamiczne. Wiele akcji po obu stronach i walka o każdy metr. Na początku lepiej prezentowali się Duńczycy, którzy strzelili dwa gole, prowadząc 2:0. Hiszpanie musieli wziąć się za odrabianie strat. W trzeciej minucie zdobyli pierwszą bramkę. Jej autorem był Ferran Sole Sala. Podopieczni Jordi Ribery z trudem przebijali się przez szczelną defensywę rywali.

W ósmej minucie Dania stanęła przed szansą podwyższenia przewagi do trzech bramek, ale dobrą interwencją popisał się Gonzalo Pérez de Vargas. Duńczycy nie dawali jednak za wygraną. Z każdą minutą atakowali coraz mocniej i z większych zaangażowaniem. Po kwadransie gry dał o sobie znać Mikkel Hansen. Uderzył on potężnie na bramkę Hiszpanów, podwyższając prowadzenie na 10:7. Już po chwili Magnus Saugstrup Jensen wyprowadził Danię na 11:7. Mistrzowie Europy wciąż chcieli liczyć się w tej walce. Musieli być jednak bardziej skupieni i pewnie siebie. Do przerwy zdołali zniwelować stratę do dwóch oczek, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:16.

W drugiej odsłonie meczu podopieczni Nikolaja Jacobsena postawili prawdziwy mur, a dobre interwencje notował Kevin Miller. Po kilku minutach Duńczycy znów wyszli na prowadzenie. Różnica powiększała się, a Hiszpanie mieli coraz większe problemy. Zespół w kolejnych minutach poprawił się. W 40 minucie Aleix Gomez Abello rzucił na 25:23 i Hiszpania szła za ciosem, odrabiając straty. Mieli nawet szansę na kontakt, ale rzut rywali obronił Niklas Landin Jacobsen. Kwadrans przed końcem zawodnikom z Półwyspu Iberyjskiego udało się złapać kontakt. Po bramce Alexa Dujshebava było już tylko 26:25. Końcówka zapowiadała się na naprawdę emocjonującą. Hiszpanie mieli szansę wyrównać wynik. Po rozmowie ze szkoleniowcem Hiszpanom nie udało się doprowadzić do remisu. Dania nie dała już kolejnych szans rywalom i ostatecznie wygrała 35:33. W finale zmierzą się z innymi Skandynawami – Szwedami.

Autor: Mikołaj Szczygieł